Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 22. augusta 2017
Správy

Protestná jazda ĽSNS spomalila premávku medzi R. Sobotou a Tisovcom

HNÚŠŤA – Niekoľkokilometrová kolóna vozidiel vznikla dnes (19. 8. 2017) popoludní na hlavnej ceste medzi Rimavskou Sobotou a Tisovcom. Dôvodom bol presun členov a sympatizantov strany Kotleba – Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) v rámci podujatia, ktoré nazvali Protestná jazda proti asociálom.

21. augusta 2017 | Komentáre: 0

Foto: Námestie pred mestským úradom v Hnúšti zaplnili veterány

Niekoľko desiatok historických vozidiel mohli dnes popoludní obdivovať obyvatelia Hnúšte v okrese Rimavská Sobota priamo v centre mesta na Námestí J. Francisciho. Veterány vystavili členovia Klubu zberateľov historických vozidiel (KZHV) zo Zvolena v rámci jednej zo zastávok svojho podujatia Jazda povstaleckým krajom.

21. augusta 2017 | Komentáre: 0

Podľa KDH má ĽSNS spľasnúť ako bublina, kotlebovci to berú ako zúfalý krok KDH

Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) je marketingová bublina a je na čase, aby spľasla. Povedal to na dnešnom brífingu v Banskej Bystrici predseda KDH Alojz Hlina. Na objekte banskobystrického obchodného domu v centre mesta umiestnilo hnutie bilbord s nápisom: ĽSNS je rok a pol v parlamente, nedokázali tam nič. Podpredseda ĽSNS a poslanec NR SR Milan Uhrík pre TASR reagoval, že zo strany vedenia KDH je to už naozaj zúfalý mediálny krok.

20. augusta 2017 | Komentáre: 0

Hačava: Ján Cíger v sobotu vyrazí na Púť Mateja Hrebendu

Po minuloročnom úspešnom a mediálne veľmi príjemne podanom diaľkovom pochode s názvom Púť Mateja Hrebendu na trase Lipovec – Vrútky – Martin – Mošovce – Banská Bystrica – Brezno – Tisovec – Rimavská Píla v celkovej dĺžke asi 160 km, si antikvár Ján Cíger z Martina svoju púť zopakuje.

18. augusta 2017 | Komentáre: 0

Občania z dedinky pri Detve chcú odvolať starostu. Tvrdia, že urobil málo

Petíciu za vyhlásenie referenda za jeho odvolanie, chcú predložiť na najbližšom obecnom zastupiteľstve. Na petičných hárkoch majú dnes 264 podpisov, obec má pri tom asi 800 obyvateľov s hlasovacím právom.

18. augusta 2017 | Komentáre: 0

Zvolenská Slatina: Najväčší metalový festival na Slovensku organizátori zrušili

Najväčší sviatok metalovej hudby na Slovensku - More Than Fest, ktorý sa mal konať počas nastávajúceho víkendu vo Zvolenskej Slatine, jeho organizátori náhle dnes zrušili. Usporiadateľská agentúra EPG to zverejnila na Facebooku.

17. augusta 2017 | Komentáre: 0

R. Sobota/Hnúšťa: Kotlebovcov supermarkety na svojich parkoviskách nechcú

Kotlebovci by sa mali stretnúť i pred supermarketom TESCO v Rimavskej Sobote, Hnúšti a pred mestským úradom v Tisovci.

16. augusta 2017 | Komentáre: 1

BBSK: Všetko zostáva po starom, volí sa 49 krajských poslancov v 13 obvodoch

V Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) sa počet poslancov, volebných obvodov a sídiel obvodných volebných komisií pre voľby v roku 2017 nemení. Po novembrových voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) budú občanov v krajskom parlamente zastupovať 49 poslanci a voliť sa bude v 13 volebných obvodoch, ktoré kopírujú územia okresov kraja. Všetko bude tak ako doteraz. Rozhodli o tom na svojom štvrtkovom zasadnutí (10.8.) poslanci Zastupiteľstva BBSK. O návrhu z dielne predsedu BBSK Mariana Kotlebu na zníženie počtu poslaneckých kresiel už potom nebol dôvod rokovať.

16. augusta 2017 | Komentáre: 0

Hnúšťa: Na Nočnom behu zaznejú piesne INE KAFE i Pala Haberu

Súčasťou podujatia bude i detský beh, charitatívne podujatie proti rakovine a hudobný koncert.

14. augusta 2017 | Komentáre: 0

Predná hora: Múzeum približuje život cára F. Coburga a jeho pôsobenie na Slovensku

Detaily zo života bulharského cára Ferdinanda Coburga a jeho pôsobenie na Slovensku približuje muzeálna expozícia inštalovaná v priestoroch jeho niekdajšieho poľovníckeho zámku na Prednej Hore v okrese Revúca. Podľa slov Petry Glűcknerovej, referentky marketingu a vzdelávania Odborného liečebného ústavu psychiatrického (OLÚP), n. o., Predná Hora, ktorému zámoček patrí, vzniklo múzeum vďaka ich spolupráci s múzeom vo Svätom Antone.

14. augusta 2017 | Komentáre: 0

Chýbajúci útulok pre zvieratá sťažuje prácu mestskej polície

Chýbajúci útulok pre zvieratá v Rimavskej Sobote, ktorý ako posledné okresné mesto na juhu Banskobystrického kraja nemá, sťažuje prácu predovšetkým mestskej polícii. Tá musí odchytené psy umiestňovať v prechodných kotercoch pri svojom sídle v centre mesta. Pre TASR to uviedol náčelník Peter Berecz.

12. augusta 2017 | Komentáre: 0

Situácia s lykožrútom je kritická, lesníci evidujú rekordné odchyty

Rekordné odchyty prvej generácie podkôrneho hmyzu zaznamenali v uplynulých týždňoch lesníci štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky. Populáciu lykožrúta smrekového, ktorý pod kôrou prezimoval vo všetkých vývojových štádiách, nedokázal znížiť ani silný zimný mráz. 

10. augusta 2017 | Komentáre: 0
ANKETA
Sorry, there are no polls available at the moment.
PRIPRAVUJEME
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA
PODUJATIA
Event List

Event Categories:

Event Categories:

No event found

TÉMA TÝŽDŇA

Hnúšťa: Cyklobus odvezie turistov až k Muránskej planine

Spoznávať krásy Národného parku Muránska planina v okresoch Revúca a Brezno budú môcť turisti počas tohtoročnej letnej sezóny...

REGIÓN A POLITIKA

BBSK: S. Mičev ide do volieb o post šéfa kraja ako nestranícky kandidát

Generálny riaditeľ Múzea SNP v Banskej Bystrici, historik Stanislav Mičev oficiálne oznámil, že sa bude uchádzať o post...

ROZHOVOR

Rozhovor: Richard z Tisovca si splnil sen – pilotuje lietadlo po celom svete

Richard Bindas (39) z Tisovca žije v Spojených Arabských Emirátoch a okrem Antarktídy lieta na všetky kontinenty v...

ZAUJÍMAVOSTI Z REGIÓNU

Hnúšťa: Cyklobus odvezie turistov až k Muránskej planine

Spoznávať krásy Národného parku Muránska planina v okresoch Revúca a Brezno budú môcť turisti počas tohtoročnej letnej sezóny...

KULTÚRA

Hnúšťa: Detské divadlo uvedie novú premiéru

Detský divadelný súbor Kukátko z Hnúšte sa predstaví s hrou na motívy rozprávky Daniela Heviera. ...

ĎALŠIE SPRÁVY