Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. júna 2017
Správy

Špeciálna základná škola pôsobí v DEDESE už desiaty rok

Už po desiatykrát sa blíži koniec školského roka aj v Dennom detskom stacionári DEDESO v Hnúšti. Vzdelávanie detí tu zabezpečujú v elokovanej triede pedagógovia Špeciálnej základnej školy v Hnúšti už krásnych desať rokov.

29. júna 2017 | Komentáre: 0

Tisovec: Na Dni mesta zahrá Iné Kafe i Dalibor Janda

Dvojdňový program Dní mesta Tisovec 2017 začína už v piatok. 

28. júna 2017 | Komentáre: 0

Folklórna Rontouka bola zameraná na regrútske zvyky a vojenské udalosti

Na regrútske zvyky a vojenské udalosti bola zameraná dramaturgia tohtoročných gemersko-malohontských folklórnych slávností Klenovská Rontouka, ktoré sa konali v dňoch 23. až 25. júna v Klenovci.

27. júna 2017 | Komentáre: 0

Jelšava: Mestské múzeum začalo mapovať históriu významných domov

Mapovanie histórie významných domov v Jelšave na základe spomienok miestnych obyvateľov je podstatou začínajúceho výskumného projektu, ktorý v súčasnosti realizuje Mestské múzeum Jelšava v Revúckom okrese. Ako TASR informovala jeho riaditeľka Tatiana Strelková, túto mestskú architektúru sa snažia spojiť s osudmi ľudí, ktorí kedysi v Jelšave žili.

27. júna 2017 | Komentáre: 0

Dobročský prales má Európsky diplom pre chránené územia na ďalších desať rokov

Národná prírodná rezervácia Dobročský prales v územnej pôsobnosti Správy Chránenej krajinnej oblasti - Biosférickej rezervácie (CHKO-BR) Poľana je vynikajúcim príkladom spolupráce ochranárov envirorezortu, lesníkov, akademickej obce či tretieho sektora. Takto zhodnotil aktuálne plnenie kritérií Európskeho diplomu priamo na mieste expert Rady Európy Robert Brunner. Dobročský prales tak podľa neho spĺňa podmienky pre opätovné udelenie Európskeho diplomu pre chránené územia na ďalšie desaťročné obdobie.

27. júna 2017 | Komentáre: 0

Tachty: Z rozhľadne nad obcou vidieť do Maďarska i na Kráľovu hoľu

K rozvoju turizmu v mikroregióne Medveš na juhu okresu Rimavská Sobota má prispieť nedávno postavená 11-metrová rozhľadňa, ktorú na Tomášovom vrchu nad obcou Tachty vybudovala miestna samospráva. Ako TASR informoval starosta Július Molnár, výstavba vrátane projektovej dokumentácie stála približne 15.000 eur, pričom na financovanie využili obecný rozpočet.

26. júna 2017 | Komentáre: 0

Hrad Divín nad obcou bude obnovovať 20 nezamestnaných

Celkovo 20 nezamestnaných bude počas tohtoročnej sezóny vykonávať obnovu a záchranné práce na Divínskom hrade nad obcou Divín v okrese Lučenec. Umožní to finančná podpora vo výške 20.000 eur od Ministerstva kultúry SR prostredníctvom programu Obnovme si svoj dom, podprogram 1.4 – Obnova historických parkov a architektonických areálov v kritickom stavebno-technickom stave.

26. júna 2017 | Komentáre: 0

Šamotka v Hrnčiarskych Zalužanoch predala vlani 24.200 súdkov, asi o 10 % viac ako v roku 2015

Najväčší slovenský výrobca kameninových súdkov, výrobné družstvo (v.d.) Šamotka Hrnčiarske Zalužany, ich predalo vlani asi 24.200. Bolo to zhruba o 2700 kusov viac ako rok pred tým.

25. júna 2017 | Komentáre: 0

V Husinej postavili netradičnú autobusovú zastávku v tvare dáždnika

Netradičnú autobusovú zastávku v tvare dáždnika vybudovali v uplynulom období v obci Husiná v okrese Rimavská Sobota. Podľa slov starostu Petra Fazekaša jej výstavba nadmerne nezaťažila obecný rozpočet, keďže práce vykonali svojpomocne.

24. júna 2017 | Komentáre: 0

Podľa kandidáta na šéfa BBSK I. Saktora vládna koalícia „hádže kraj cez palubu“

Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ivan Saktor vyzval vo štvrtok (8.6.) na tlačovej besede v Banskej Bystrici súčasné koaličné strany, aby do volieb na predsedu BBSK postavili svojho kandidáta, pretože to je zodpovedný prístup voči kraju a voličom. Ak si ho za posledné štyri roky nevychovali, tak by mali ešte do konca júna aspoň oznámiť, koho zo súčasných siedmich "bojovníkov" budú podporovať.

23. júna 2017 | Komentáre: 0

Hajnáčka: Samospráva vyčistila a pripravila hrad na letnú sezónu

Zlepšiť prístupnosť zrúcaniny stredovekého hradu Hajnáčka na juhu okresu Rimavská Sobota a pripraviť ho na letnú turistickú sezónu bolo zámerom prác, ktoré v týchto týždňoch realizovala tamojšia samospráva. Ako TASR informoval starosta Hajnáčky Jozef Hunyák, vykonali ich svojpomocne a okrem vlastných zdrojov využili i dotácie v rámci cezhraničnej spolupráce s Maďarskom.

22. júna 2017 | Komentáre: 0

Rimavská Sobota: Kazateľov odvlečených na galeje bude pripomínať pamätník

Kazateľov, odvlečených v 17. storočí na galeje, má pripomínať pamätník, ktorý na Daxnerovej ulici v Rimavskej Sobote plánuje postaviť tamojší cirkevný zbor Reformovanej kresťanskej cirkvi (RKC) na Slovensku. Dlhodobý prenájom pozemku s rozlohou zhruba 350 štvorcových metrov, na ktorom má pomník stáť, odsúhlasili mestskí poslanci na svojom ostatnom zasadnutí.

21. júna 2017 | Komentáre: 0
ANKETA
Sorry, there are no polls available at the moment.
PRIPRAVUJEME
ŠPORT

Futbal: Tisovec i Klenovec v poslednom kole deklasovali súperov

FK CSM Tisovec potvrdil postup do IV. ligy víťazstvom 7:0, FK Družstevník ukončil sezónu 11-gólovým víťazstvom. FK Iskra...

Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA
PODUJATIA
Event List

Event Categories:

Event Categories:

No event found

TÉMA TÝŽDŇA

V regióne už otvorili prvé kúpaliská

Okúpať sa môžete v Tisovci, kde vodu dohrievajú plynom na 26 stupňov. Otvorili už aj Kurinec pri R....

REGIÓN A POLITIKA

BBSK: S. Mičev ide do volieb o post šéfa kraja ako nestranícky kandidát

Generálny riaditeľ Múzea SNP v Banskej Bystrici, historik Stanislav Mičev oficiálne oznámil, že sa bude uchádzať o post...

ROZHOVOR

Rozhovor: Richard z Tisovca si splnil sen – pilotuje lietadlo po celom svete

Richard Bindas (39) z Tisovca žije v Spojených Arabských Emirátoch a okrem Antarktídy lieta na všetky kontinenty v...

ZAUJÍMAVOSTI Z REGIÓNU

Video: Na dni mesta už tradične rodiny cestovali vláčikom

Už po tretíkrát počas Dní mesta do Hnúšte zavítal parný vláčik občianskeho združenia Zubačka Tisovec. ...

KULTÚRA

Hnúšťa: Detské divadlo uvedie novú premiéru

Detský divadelný súbor Kukátko z Hnúšte sa predstaví s hrou na motívy rozprávky Daniela Heviera. ...

ĎALŠIE SPRÁVY