Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 18. apríl 2015

Začal ďalší ročník Mestskej ligy neregistrovaných zmiešaných družstiev

18. október 2009 | Komentáre: 0 |

VolejbalV uplynulom týždni sa začal ďalší ročník Mestskej ligy neregistrovaných zmiešaných družstiev – MIX v Brezne vo volejbale.Už po tretí krát za sebou sa ho zúčastňuje aj zmiešané družstvo z nášho regiónu, ktoré štartuje pod názvom MVZ Tisovec. V kádri figurujú aj viacerí bývalí aktívni hráči volejbalu z Tisovca a Hnúšte a tiež volejbaloví nadšenci, ktorým zachutil tento pekný šport po rôznych skúsenostiach v rekreačnom volejbale na úrovni školských resp. priateľských aktivít.

Do súťaže sú v ročníku 2009/2010 zapojené tieto družstvá:

Vepor – Balog (Brezno)
TITAN Brezno
Players Brezno
@-Závadka n. Hronom
COOP-Jednota Brezno
Kembrič – Valaská
Mazornik Brezno
Dáke-Háke Brezno
MVZ Tisovec

Hrá sa v telocvični, výška siete 2,40m a podľa medzinárodných pravidiel súťažného poriadku. Súťažná sezóna je rozdelená na jesennú a jarnú časť. Začína 12. októbra a končí 30. apríla budúceho roku. Jesenná časť (október-december)- jarná časť (január-marec). Je dvojkolová, systém hrania každý s každým na tri víťazné sety. Víťazstvo v sete dosahuje družstvo, ktoré prvé dosiahne 25 bodov s rozdielom minimálne 2 body V prípade nerozhodného výsledku 24:24 hra pokračuje dovtedy, kým nie je dosiahnutý rozdiel 2 bodov. Prípadný piaty set sa hrá do 15 bodov s minimálnym rozdielom 2 bodov, maximálne do 17 bodov.

Do súpisiek nesmú byť zaraďovaní registrovaní hráči vo veku do 40 rokov a bývalí registrovaní hráči vo veku do 30 rokov.Za neregistrovaného sa považuje hráč, ktorý nie je pre príslušnú sezónu zverejnený na súpiskách družstiev, súťaže riadenej Slovenskou volejbalovou federáciou.
V družstve je povolené v priebehu stretnutia hrať v hre maximálne 3 (trom) mužom, (striedanie dvojíc – zásadne muž za muža, žena za ženu, v priebehu zápasu je neobmedzené ).

MVZ Tisovec – Titan Brezno 3:0

Družstvo MVZ Tisovec si v prvom kole zmeralo sily na domácej pôde s tímom Titan Brezno s výsledkom 3:0 (25:18,25:14,25:22).V prvých dvoch setoch jasne dominovalo domáce družstvo a prevýšilo svojho súpera predovšetkým v útočnej činnosti a tiež dobrej hry v poli. Hostia ožili až v 3.sete, kedy hneď od úvodu zaskočili domácich kvalitným podaním a dobrými blokmi a zvýšili svoje vedenie až na 7:1.Domáci však trpezlivou hrou postupne znižovali náskok a ujali sa vedenia v druhej polovici setu. V dramatickej koncovke nakoniec zvíťazil MVZ Tisovec 25:22.

Zostava MVZ Tisovec:
Marian Oravec, Anna Homoľová, Jaroslav Lipták, Erika Hrušková, Bohuš Ľupták , Iveta Slivková , Jakub Košičiar , Zuzka Šuleková.

V ročníku 2007/2008 sme ako nováčik v súťaži obsadili 7. miesto. V uplynulom ročníku 2008/2009 sme skončili na 5. mieste. No a v tomto začínajúcom ročníku by sme chceli zabojovať o popredné umiestnenie v tabuľke do tretieho miesta.

ZDROJ: Marian Oravec

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
REKLAMA


Posledné komentáre
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA