Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 21. apríl 2015

Vetráková podľahla adrenalínu v kickboxe

22. október 2009 | Komentáre: 0 |

Jana VetrákováPatrí medzi výrazné postavy hnúšťanského Kick -box klubu Leon. Ako pretekárka tohto klubu získala Jana Vetráková tri zlaté medaily na slovenských šampionátoch. Kickboxu sa však už nevenuje. Po tom, ako sa vrátila z Česka, kde pracovala, začala v Hnúšti podnikať.

Jana Vetráková je trojnásobnou majsterkou Slovenska v kickboxe, z toho dvakrát triumfovala v seniorskej kategórii. Dve zlaté medaily získala v light – contacte a jednu v semi – contacte. Súťažila v obidvoch týchto štýloch. Vo vitríne má aj ďalšie medailové umiestnenia z republikových šampionátov. Dobré výsledky dosiahla aj na turnajoch Slovenského pohára.
„Či som bola úspešná ako kickboxerka? Na to by ste sa mali opýtať trénera. Trénoval ma Jozef Vranec,” povedala skromne Vetráková, ktorá veľa času trávi na internete.

Ku kickboxu ju priviedla kamarátka. Keď začala súťažiť, prehrávala. „Mala som myšlienky, že kvôli tomu prestanem chodiť na turnaje. No nedalo mi to a pokračovala som v súťažení,” prezradila a pokračovala: „Odmalička sa mi páčili bojové umenia. Pritiahla ma ku kickboxu možnosť vyskúšať si ich reálne a „dostal” ma aj adrenalín spojený s kickboxom”.

Ako Vetráková priznáva, vďaka kickboxu mala predovšetkým kondíciu. „Ale aj radosť z pohybu, sebavedomie a schopnosť riešiť kritické situácie,” dodala.

Ľutuje, že sa nedostala na najvýznamnejšie turnaje

Na najvýznamnejšie podujatia sa nedostala. „Bolo mi veľmi ľúto, že som sa nedostala na majstrovstvá Európy či majstrovstvá sveta. Reprezentácia Slovenska bola pre mňa veľkým lákadlom. Veľmi som sa chcela zúčastniť na najväčších turnajoch. V roku 2005 som bola na reprezentačnom sústredení, ale neprebojovala som sa do záverečnej nominácie na majstrovstvá Európy. Nebola som v najlepšej forme a konkurencia bola veľká,” uviedla dvadsaťtriročná Hnúšťanka.

Kickbox je kontaktný šport. Keď nastupovala na súboje, nemala obavy, že sa zraní. „To nie je ten správny čas uvažovať nad niečím takýmto. Lomcuje vami adrenalín a ten prehluší Jana Vetrákovávšetky ostatné pocity,” konštatuje romantička, ktorá má rada adrenalín.

Tretí titul majsterky Slovenska získala v roku 2005. Ich počet nerozšírila. „Mávala som čoraz častejšie zdravotné problémy s dýchaním, mala som kvôli tomu absencie na tréningoch. K tomu sa ešte pridružili pracovné povinnosti. Bolo ich ťažké skĺbiť s tréningovým procesom. Nehovoriac už o tom, že som potom odišla pracovať do Prahy, čo znamenalo môj koniec s kickboxom”. Poznamenala, že v českej metropole bola skoro tri roky. „Zobrala som si so sebou do Prahy výstroj. Chcela som sa ešte venovať kickboxu. Nebolo však možné zladiť prácu a kickbox. Okrem toho taxa za hodiny trénovania bola vysoká”.

Fanúšičkou kickboxu zostala

Do obdobia aktívnej športovej kariéry sa v spomienkach vracia. „Spomínam na to obdobie v dobrom,” doplnila. „S odstupom času si myslím, že som mohla začať s kickboxom v mladšom veku a venovať sa mu ešte viac,” uvažuje nahlas. Vyjadrila sa, že kickbox jej chýba. Na šport podľa jej slov nezanevrela, ale venuje sa mu len rekreačne. Na to, aby sa mu venovala súťažne, sa už necíti. „Fanúšičkou kickboxu budem vždy. Páčia sa mi však aj iné športy, predovšetkým tie adrenalínové”. Naznačila, že šanca, že by sa vrátila ku kickboxu, aspoň v takej podobe, že by opäť začala s tréningom, je vždy.

V súčasnosti podniká. „Veľmi ma to baví. Moja práca je mojou hlavnou záľubou,” povedala Jana Vetráková

Zdroj: Echoviny.sk, foto – album Jany Vetrákovej.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
REKLAMA
Posledné komentáre
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA