Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 25. október 2014

Tisovskí futbalisti schytali nakladačku

23. august 2010 | Komentáre: 1 |

V treťom kole tretej ligy – Stred hostili zverenci trénerov Rosiarovcov v nedeľu 22. augusta tím MFK Banská Bystrica.  Tisovčania dostali od mužstva, ktoré hralo ešte v predchádzajúcej sezóne druhú ligu – Východ, poriadnu lekciu. Kým hráči FK CSM nedokázali ani raz skórovať, inkasovali až päťkrát. Tisovčania sa nachádzajú priebežne so štyrmi bodmi na desiatej priečke v tabuľke.

FK CSM Tisovec – MFK Banská Bystrica 0:5 (0:2)

Hostia mali raketový štart do stretnutia. Už v prvej minúte sa ujali vedenia. Po nenápadnom útoku Bystričanov prešla prihrávka po zemi okolo obidvoch domácich stojacich stopérov a nikým nekrytý Hejčík pohodlne dokopol loptu do siete. V 4. min. nastrelili domáci ruku hosťujúceho hráča v šestnástke a v 5.min. skončil priamy kop T. Šándora len na múre. Ďalekonosná strela Bálinta mierila v 8. min. do ľavej šibenice, ale gólman MFK ju dokázal vyškriabať, a tak sa skóre nemenilo. Tisovčania sa snažili tlačiť smerom dopredu, ale kazili množstvo prihrávok, po ktorých banskobystrickí hráči podnikali nebezpečné protiútoky a snažili sa ohrozovať domácu svätyňu viacerými strelami. V 36.min. sa Bobok po rýchlom úniku dostal až do pokutového územia, hľadal prihrávkou Bálinta, no ten bol zle postavený. Domáci ešte zahrávali v prvom polčase jeden priamy kop, ale nič z neho nevyťažili. V 41.min. sa zopakovala situácia z úvodu zápasu. Futbalisti MFK opäť z nenápadnej akcie pridali druhý gól, keď sa strelecky presadil Šatura, ktorý zostal neobsadený v šestnástke.

V 52.min. zahrávali domáci roh, po ktorom založili Bystričania brejk, ale Belica im šancu včasným vybehnutím zmaril. Svoju ďalšiu akciu zakončili hostia nepresnou strelou. Na opačnej strane vyrazil priamy kop Boboka gólman MFK. Po chybe v rozohrávke domácich mali následne ďalšiu príležitosť hostia, ale strieľali vedľa tisovskej brány. V 65.min. mohli dať Tisovčania kontaktný gól, ibaže po rohu T. Brndiara pálil T. Šándor sám pred brankárom len do neho. O tri minúty sa ocitol vo veľkej šanci Bálint, ale zakončoval len do bočnej siete. Zahodenie týchto šancí sa tisovskému mužstvu vypomstilo. V 69.min. sa obrana FK CSM iba prizerala, ako zvýšil Hejčík na 0:3.

Tisovskí hráči sa nedočkali gólu ani v 86.min., J. Hurák netrafil loptu po centri Boboka. Najlepším hráčom FK CSM bol Bobok, ktorý v 89.min. strieľal po samostatnej akcii nad bránu. V tej istej minúte po ďalšej chybe domácich získali v strede ihriska hostia loptu, tá sa dostala k striedajúcemu Schmidtmayerovi, ktorý svojím prvým dotykom s loptou prestrelil Belicu. Frustrovaní domáci inkasovali ešte jeden gólový úder. Vysoké víťazstvo banskobystrického tímu spečatil po samostatnej akcii Herák.

„Súper zvíťazil zaslúžene, pretože sme vyprodukovali viacero  chýb v obrannej činnosti a tiež množstvo zlých prihrávok, čím sme nahrávali skúsenému bývalému druholigistovi. Hostia  potrestali naše chyby. Musíme mať však hlavu hore a poctivo sa pripraviť na najbližšie domáce stretnutie, v ktorom privítame Čadcu, ktorá tiež pôsobila v minulej sezóne v druhej lige,“ povedal pre Echoviny.sk prezident FK CSM Tisovec Marian Oravec.

Zostava Tisovca: Belica – Lang, T. Šándor, Lipták, Slašťan – Adamek, P. Šándor, T. Brndiar, Bobok – I. Vengrín, Bálint. Striedali: Sudor, J. Hurák, R. Hurák.

Zdroj: Marian Oravec, Echoviny.sk, Foto: Pavel Marko

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
  1. Autor:  divak zo sektoru C | 23. august 2010 | 18:19 | 18:19

Nevadi jedna prehra este nic neznamena. Na buduce vyhrate. Je len sokojuce to ze niektori mladi hraci to odflakli a zahanbujuce pre nich je to ze ako nahle prisiel na travnik robert hurak, ktory ma uz vyse 40 rokov tak zo vsetkych subojov co mal tak ziskal loptu. Ale ako pisem nevadi snazte sa aj nadalej.