Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 23. mája 2018

Szőkeho skúšala Sampdoria Janov. Blysol sa hetrikom

19. septembra 2010 | Komentáre: 0 |

Július Szőke bol v nominácii reprezentačného mužstva Slovenska v kategórii šestnásťročných na dve prípravné stretnutia s českými rovesníkmi, ktoré sa hrali tento týždeň. Talentovaný rodák z Hnúšte si však reprezentačný dres tentokrát neobliekol, pretože absolvoval v tom čase skúšku v akadémii Sampdorie Janov. Szőke junior bol už tento rok aj na skúške v Calcio Padova.

„Všimol si Julka v Padove agent, ktorý už robí skauta pre Sampdoriu Janov. Veci okolo skúšky vybavoval hráčsky agent Jozef Tokoš. Posúvali sme tú skúšku, aby nekolidovala so zápasmi reprezentácie. Mali sme však už zabezpečené letenky a všetko ostatné, keď prišla nominácia na zápasy s Českom. Museli sme sa ospravedlniť reprezentačnému trénerovi. Pochopil situáciu, nebol s tým problém,“ povedal pre Echoviny.sk Július Szőke starší. „Do Talianska sme leteli v pondelok. Syn podstúpil kompletnú zdravotnú prehliadku, absolvoval tréningy s mužstvom sedemnásťročných a hral aj v prípravnom zápase proti tímu Baranzelli. Ten Julkovi ohromne vyšiel, dopadlo to nad očakávanie, dal tri góly, mal aj asistencie. Spontánne reakcie na neho boli dobré. O Julkovom osude sa rozhodne v ďalších mesiacoch,“ podotkol.

Július Szőke junior prestúpil v lete tohto roka z Iskry Hnúšťa do Podbrezovej, v predchádzajúcom období bol v ŽP Šport na hosťovaní. V drese mužstva z Horehronia hráva v tejto sezóne prvú ligu mladších dorastencov. „Mám vynikajúce dojmy z pohybu v Taliansku. V niečom to bolo v tejto akadémii lepšie a v niečom horšie než to bolo v Padove. Prípravný zápas mi vyšiel perfektne. Do čoho som kopol, to mi vyšlo. Neviem, či som už hral tak, ako som sa predviedol teraz v Taliansku. Okrem troch gólov som ešte na dva prihral,“ podelil sa mládežnícky reprezentant Slovenska o svoje dojmy.  Szőke ml. netají, že mal chvíľami dojem, že sa mu sníva.

„Dúfam, že budem povolaný na ďalšie zápasy reprezentácie šestnásťročných a vydaria sa mi,“ vyjadril sa pätnásťročný záložník Podbrezovej k reprezentačnej kapitole.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA