Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. apríla 2018

Šmatlák zostal bez titulu, má striebro a bronz

4. mája 2015 | Komentáre: 0 |

Medailové úlovky z bedmintonových M – SR mladších dorastencov putovali do Klenovca i Hnúšte.

Úspešný Richard Šmatlák

Úspešný Richard Šmatlák

Bol favoritom na zlato vo dvojhre, nakoniec si však na majstrovstvách Slovenska mladších dorastencov v bedmintone prevzal bronz. Richard Šmatlák (TJ Družstevník Klenovec), ako najvyššie nasadený hráč v Prešove, prehral v semifinále 0:2 na sety s Adamom Horákom (Sokol Ilava). „V druhom sete semifinálového duelu som nepremenil tri setbaly, tam sa to zlomilo. Chýbalo mi trochu šťastia. Tretie miesto je pre mňa dosť veľkým sklamaním. Mal som ambície na prvé miesto,“ povedal pre Echoviny.sk šestnásťročný Šmatlák. Jeho premožiteľ Horák sa potom stal národným šampiónom, vo finále zdolal Trenčana Hrnčára.

Vo štvorhre postúpil klenovský pár Šmatlák/Marek Trnavský do finále, v ktorom podľahol 0:2 dvojici Horák/Hrnčár. „Druhé miesto považujem za celkom dobré,“ reagoval Richard Šmatlák.
Na bronzovej pozícii skončil Dárius Bálint (TJ Družstevník Klenovec) i Vladan Pevný (BK GMH Hnúšťa), obidvaja však mali partnerov z iných kútov Slovenska. Bálint sa umiestnil na tretej priečke s Vavríkom (M – Šport Trenčín), rovnako tretie miesto obsadil aj Pevný, hrajúci po boku Ivanku (Lokomotíva Košice).

V mixe bol nasadenou jednotkou pár Richard Šmatlák/Lenka Drotárová (Klenovec, Lokomotíva Košice), lenže zostal pred medailovými bránami. „Obsadili sme 5. – 8. miesto. Ten mix nebol zase až takou prioritou, chceli sme však postúpiť minimálne do finále. Ale nepodarilo sa nám to,“ uviedol Šmatlák, ktorý na M – SR mladších dorastencov v centre Šariša obhajoval tri majstrovské tituly z minulého roka.

Klenovský hráč Richard Šmatlák sa predstavil na tohtoročných majstrovstvách Európy do 19 rokov. Tie sa uskutočnili v poľskom Lubine. Zasiahol do bojov v súťaži družstiev i jednotlivcov. Bola to pre neho druhá účasť na takomto fóre, vlani hral na ME do 17 rokov v Turecku.

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA