Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. mája 2018

Mladík z Hnúšte by mal pokračovať vo ViOne

10. januára 2015 | Komentáre: 0 |

Futbalista Szőke má cieľ dostať sa v tomto roku do reprezentačnej dvadsaťjednotky.  

Hnúšťan Július Szőke

Hnúšťan Július Szőke

V jesennej časti Fortuna ligy pôsobil Július Szőke ml. v FC ViOn Zlaté Moravce. Na západnom Slovensku bol devätnásťročný rodák z Hnúšte na hosťovaní ako hráč ŽP Šport Podbrezová. V Slovnaft Cupe sa zapísal aj do streleckej listiny.

„Je ťažké mi povedať, či to bola vydarená, alebo nevydarená jesenná časť súťaže, keďže som v nej toho veľa neodohral. Bol som z tohto trochu aj sklamaný. Ďalšia vec je tá, že som bol tiež zranený. Kým sa poriadne súťaž rozbehla, už som bol zranený a vrátil som sa do nej skoro až na jej konci. Neľutujem však nič, pretože som bol v prvoligovom mužstve, nazbieral som osem štartov vo Fortuna lige. Vzhľadom na môj vek je to dosť dobré. Myslím si, že som mohol hrať aj viac, ale to už nechávam na trénera,“ povedal pre Echoviny.sk Szőke junior. Ten sa predstavil na jeseň aj v zlatomoraveckom béčku.

Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že tento stredný záložník nezmení klub a bude pokračovať vo ViOne. „Trénujem v Zlatých Moravciach. Záujem na ďalšej spolupráci má klub i ja. Na nejakých osemdesiat až deväťdesiat percent to vyzerá tak, že zostanem vo ViOne. Teraz ide len o to, či sa dohodneme na podmienkach,“ uviedol Július. Nepredpokladá, že mu bude ŽP Šport robiť problémy. „Mal som nastúpiť do prípravy v Podbrezovej. Ospravedlnil som sa s tým, že mám záujem ísť do Zlatých Moraviec a aj tam pokračovať. Mám tam ešte nedokončenú prácu. Budem makať na sebe. V jarnej časti by som chcel hrať určite viac.“ Pred zlatomoraveckou anabázou si najvyššiu súťaž vyskúšal v MFK Ružomberok.

Rád by si opäť obliekol reprezentačný dres. „Môj cieľ pre tento rok je prebojovať sa do reprezentačnej dvadsaťjednotky. V priebehu jari by som sa chcel dostať na nejaký ten zraz národného mužstva do dvadsať rokov, aby som sa tam znovu trochu okukal,“ vyjadril sa Július Szőke.

 

 

 

 

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA