Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 21. december 2014
Kulturistika

Migaľovú čaká súťažná premiéra v Hnúšti

DSC05080

Na M – SR junioriek vo fitnes sa predstaví aj vysokoškoláčka z Hrachova.

1. apríl 2014 | Komentáre: 1

Hnúšťa zažije veľkú športovú show aj budúci rok

gg2

Mesto Hnúšťa po úspešnej organizácií kulturistickej súťaže, dostalo poverenie usporiadať športové podujatie aj budúci rok. Opýtali sme sa organizátora Dušana Ďubeka na podrobnosti.

12. december 2013 | Komentáre: 2

Bagačková sa teší z bronzu

Baga1

Fitneska z Rimavskej Bane prenikla medzi elitu na republikovom šampionáte.

10. júl 2013 | Komentáre: 1

Na sobotných MS v Hnúšti súťaží aj Adam Cibuľa

Cibuľa na Majstrovstvách sveta v roku 2009

Veľkolepé podujatie absolvuje aj 49-ročný domáci veterán Cibuľa, natáčať budú tri televízne štáby. 

11. apríl 2013 | Komentáre: 3

Na juniorský šampionát v Hnúšti prídu aj legendy profikulturistiky

Pozvánka

Na národný šampionát v kulturistike a klasickej kulturistike juniorov, bikiny fitness a body fitness junioriek a kulturistike masters, ktorý sa v apríli uskutoční v Hnúšti, prídu aj legendy profikulturistiky.

6. apríl 2013 | Komentáre: 4

Dušan Ďubek sa na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v kulturistike stretol s prezidetom SR

IMG_5547

Minulý víkend sa v Bratislave konali medzinárodné majstrovstvá Slovenska v kulturistike mužov. Súťaže sa zúčastnil aj bývalý majster ČSFR, československý reprezentant, najlepšia kulturistická postava ČSFR Mr. symetry z r.1991 Dusan Ďubek z Hnúšte. Súťaže sa zúčastnil aj jeho zverenec František Horváth z Fiľakova, ktorý v kategórii do 65kg, získal striebornú medailu a stal sa členom širšieho reprezentačného kádra SR. Dušan Ďubek sa na súťaži stretol aj s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom. Ako sa Ďubek pre Echoviny.sk vyjadril, stretnutie s prezidentom prebehlo vo VIP zóne, kde sa spolu asi desať minút rozprávali nie len o športe. Podľa ďalších slov Ďubeka sa prezident zaujímal hlavne o športové dianie v Hnúšti a o podpore Mesta Hnúšťa tomuto športu. „Samozrejme nevynechal aj tému Cibuľa“ uzavrel Ďubek.

ZDROJ: Echoviny.sk

10. máj 2011 | Komentáre: 0

Hnúšťanský kulturista Tokár má bronz z majstrovstiev Slovenska

Tokar_2

Na juniorských majstrovstvách Slovenska v kulturistike, ktoré sa uskutočnili v nedeľu 13. júna v Beckove, obsadil Dušan Tokár (Fitness klub Hnúšťa) tretie miesto. Dvadsaťročný kulturista z Hnúšte súťažil vo váhe do 70 kg. „Som veľmi spokojný s bronzovým umiestnením. Veril som, že by som mohol skončiť okolo tretieho - štvrtého miesta. Som rád, že to takto dopadlo. Toto boli moje prvé majstrovstvá Slovenska, absolvoval som vôbec prvú súťaž v mojom živote,“ povedal pre Echoviny.sk Tokár. Ako dodal, nemal pred majstrovstvami Slovenska trému. „Veľmi som sa tešil na republikový šampionát. Vládla tam príjemná atmosféra, páčilo sa mi na majstrovstvách Slovenska. Rád by som si účasť na nich zopakoval aj v ďalších rokoch“. „Zaznamenal som názory viacerých, že na pretekára, ktorý získal striebornú medailu, by som aj mal, ale mal väčšie objemy. Symetriou by som však bol lepší. Víťaz mojej váhovej kategórie bol skutočne veľmi dobre pripravený,“ vyjadril sa Dušan Tokár. „Najlepšou mojou zbraňou bola symetria. Mojimi výraznejšími partiami boli lýtka, stehná a chrbát, nimi som sa snažil zapôsobiť na rozhodcov“. Tokár verí, že bronzová medaila z majstrovstiev Slovenska nebola jeho prvou a zároveň poslednou. „Chcem pokračovať v súťažení a priniesť si čo najviac medailí“. Od septembra minulého roka sa pripravuje pod vedením trénera Jaroslava Benčíka. „Predtým som sa venoval štyri roky kulturistike na kondičnej báze. Cvičil som sám pre seba. Od septembra však beriem kulturistiku vážne. Pomáha mi aj Dušan Ďubek,“ konštatoval.

Zdroj: Echoviny.sk

17. jún 2010 | Komentáre: 5

Cibuľa prerušil prípravu na M – SR i na ME

Cibula

Majstrovstvá Slovenska v kulturistike, ktoré sa uskutočnia 8. mája v Bratislave, budú určite bez účasti Adama Cibuľu. Echoviny.sk o tom informoval jeho tréner, manažér a sponzor Dušan Ďubek. Cibuľa sa tak nepredstaví ani na európskom šampionáte, ktorý sa bude konať tento mesiac v Holandsku. „Všetko sa mu vybavilo, aby  mohol trénovať, aj čo sa týka voľna v práci. Dostal finančné prostriedky z asociácie kulturistiky na prípravu, ale prestal sa pripravovať. Stalo sa tak tri týždne pred majstrovstvami Slovenska. Je to nepochopiteľné. Je to v jeho hlave. Pripravoval sa pritom od februára, držal aj diétu. Hovoril o tom, čo z toho má. Pritom všetko má vďaka kulturistike, či už je to bývanie, alebo aj zamestnanie. Čo sa deje okolo neho súvisí s kulturistikou. Nechcelo sa mu ísť ani na exhibičné vystúpenia, kde si mohol zarobiť,“ vyjadril sa Ďubek. Dušan Ďubek pripomenul, že sa doterajšie prehrešky Cibuľu v Slovenskej asociácii kulturistiky, fitness a silového trojboja nejako prepiekli. „Ale teraz si už jej predstavitelia povedali, že treba urobiť hrubú čiaru za Adamom Cibuľom a cesta späť nebude. Sám si vykopal jamu. Darmo vyrukuje v lete s tým, že sa chce pripravovať na majstrovstvá sveta. Už ho nechcú vidieť, počuť a ani cítiť. Čo je veľa, to je veľa,“ konštatoval.

Zdroj: Echoviny.sk

3. máj 2010 | Komentáre: 12

Cibuľa si robí zálusk na šieste zlato z ME

Dušan Ďubek a Adama Cibuľa

Kulturista Adam Cibuľa sa stal najúspešnejším športovcom Rimavskosobotského okresu za minulý rok v kategórii dospelých. Ocenenie si prevzal v piatok 26. februára v Rimavskej Sobote. V máji vlaňajšieho roka si vybojoval v Srbsku vo váhe do 65 kg titul majstra Európy. Piatykrát sa tešil zo zlata na ME. V novembri získal na svetovom šampionáte v Katare vo váhe do 60 kg bronz. Druhýkrát obsadil vo svojej kariére tretie mieste na majstrovstvách sveta. Cibuľa avizuje, že jeho športová kariéra bude pokračovať. „Budem sa pripravovať na tohtoročné majstrovstvá Slovenska a na majstrovstvá Európy. Skúsim to ešte. Cvičím stále. Dodržiavať stravu začnem v marci. Som pevne rozhodnutý pridať šiesty titul majstra Európy. Sľúbil som trénerovi Dušanovi Ďubekovi, že majstrovstvá Slovenska a ME ešte zvládnem,“ vyjadril sa pre Echoviny.sk štyridsaťpäťročný Adam Cibuľa. K tomu, či sa ešte zúčastní majstrovstiev sveta, sa zatiaľ nechcel vyjadrovať. „Uvidíme. Dopredu nechcem nič hovoriť“. „Príprava Adama na minuloročné MS nebola stopercentná. Nevedeli sme, či budeme ďalej spolupracovať, alebo nebudeme. Ešte stále sa mám stretnúť s prezidentom asociácie kulturistiky Michalom Čaplom a dohodnúť sa na príprave. Aj na tom, či budú finančné prostriedky od asociácie na prípravné obdobie. To ešte nevieme. Dohodli sme sa s Adamom, že ešte možno na ME spolu pôjdeme. Musí jednoznačne povedať, že sa bude pripravovať na sto percent. Nedá sa mu však už jednoducho veriť,“ uviedol pre Echoviny.sk Dušan Ďubek, ktorý je dlhoročný tréner, manažér a sponzor Cibuľu. Majstrovstvá Európy sa uskutočnia v máji v holandskom Maastrichte. „Adam sa musí zahryznúť do tréningového procesu, do diéty. Musí zamakať. Musí dostať nejaké výhody aj v zamestnaní, treba to vybaviť,“ zdôraznil Ďubek. Poznamenal, že keď bude Cibuľa makať, má na šieste zlato z ME. „Tie prípravy na MS nie sú dotiahnuté. Radšej nech ide na ME a potom nech sa sám rozhodne, či pôjde aj na MS. Uvidí, ako sa bude cítiť. Radil by som Adamovi, aby teraz išiel na ME a aby vynechal v tomto roku MS. Ak bude chcieť pokračovať v aktívnej kariére, nech sa v budúcom roku špeciálne pripravuje na MS,“ povedal Dušan Ďubek. Vie si Adam Cibuľa predstaviť, že by teraz ukončil športovú kariéru a opustil by súťažné pódiá? „Nedá mi to v mojom vnútri,“ odvetil kulturistický šampión.

Zdroj: Echoviny.sk

27. február 2010 | Komentáre: 0

Cibuľa: Som veľmi spokojný s tretím miestom

eWhsrJtxbGipoQ,1133906152

Radosť z úspešného výsledku Adama Cibuľa na svetovom šampionáte v Dohe pomaly doznieva. Kulturista, ktorý si vybojoval v Katare vo váhe do 60 kg na začiatku tohto mesiaca bronzovú medailu, si opäť plní pracovné povinnosti. Minulý týždeň si však odskočil do Brezna, kde si prevzal Cenu predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Milana Murgaša. Svetový šampionát v kulturistike sa konal na ázijskom kontinente. „Som veľmi spokojný s tretím miestom. Veľmi si vážim túto medailu,“ vyhlásil pre Echoviny.sk Adam Cibuľa. „Mal som silnú konkurenciu v mojej váhovej kategórii. Bol tam aj viacnásobný majster sveta El Amawy z Egypta, ktorý obsadil tentokrát druhé miesto. Na Kórejčana Mo Parka, ktorý sa stal v Dohe majstrom sveta, som nemal. Bol veľmi, veľmi dobre pripravený. Mohol som skončiť aj druhý. Na majstrovstvách sveta je však každý pripravený na jednotku. Záležalo od rozhodnutia rozhodcov,“ uviedol štyridsaťpäťročný športovec. Organizácia šampionátu bola podľa jeho slov na veľmi vysokej úrovni. Adam Cibuľa sa druhýkrát v kariére vrátil z majstrovstiev sveta s medailou a druhýkrát mala bronzový lesk. Prvýkrát získal medailu naeWhsrJtxbGipoQ,985216488 svetovom šampionáte v roku 2005, jeho dejiskom bol Šanghaj (Čína). „Medaila z Kataru má pre mňa väčšiu váhu. Bolo ju ťažšie získať. Keď som videl, ako boli súperi pripravení, myslel som si, že skončím na štvrtom - piatom mieste. To bolo niečo nenormálne. Bolo by to treba vidieť,“ nechal sa počuť. Na tohtoročných majstrovstvách Európy v srbskom Novom Sade si vybojoval Cibuľa vo váhe do 65 kg zlatú medailu. Piatykrát sa stal majstrom Európy. Zo šampionátu starého kontinentu má aj dve strieborné medaily. Na medailové pozície sa dostal aj v Dohe. „Tento rok hodnotím ako veľmi dobrý, keďže som získal v Srbsku zlato a v Katare bronz. A to v takých podmienkach, aké mám. Mne pomáha jedine Dušan Ďubek a inak sa nemám na koho obrátiť. Sem – tam mi ešte niečo dá asociácia kulturistiky, ale to je všetko. Je to smutné“. „O tom, ako ďalej, sa budem rozprávať s mojím trénerom Dušanom Ďubekom a s prezidentom kulturistickej asociácie Michalom Čaplom. Uvidíme. Skončiť ešte nechcem. Asi ešte budem súťažiť, ale to záleží od niektorých okolností,“ povedal Cibuľa. Adamovi Cibuľovi sa podarilo v tomto roku to, čo nedokázal v predchádzajúcich. K titulu majstra starého kontinentu pridal cenný kov aj zo svetového šampionátu. „Tento rok bol pre Adama skutočne dobrý. Škoda, že nemal v Katare takú formu, ako mal na európskom šampionáte v Novom Sade. To, že dokázal zvládnuť v takomto veku dva vrcholy v priebehu jedného roka, je super. Víťazí nad pretekármi, ktorí by mohli byť jeho synmi,“ uviedol pre Echoviny.sk tréner, manažér a sponzor úspešného kulturistu Dušan Ďubek. eWhsrJtxbGipoQ,1133906152„Keby ďalej súťažil, má ešte takých päť rokov na to, aby dosahoval na majstrovstvách Európy či sveta dobré výsledky. Keď sa dobre pripraví, bojoval by stále na európskom šampionáte o titul. Má na finálové umiestnenia na svetovom šampionáte,“ vyjadril sa Ďubek. Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Milan Murgaš odovzdával 12. novembra v Brezne Ceny predsedu BBSK. Tie sú určené osobnostiam, ktoré významne prispievajú k rozvoju a propagácii BBSK. Medzi ocenenými bol aj Cibuľa, a to za úspešnú reprezentáciu Slovenskej republiky a kraja v oblasti športu.

Zdroj: Echoviny.sk, foto: www.musculardevelopment.pl

21. november 2009 | Komentáre: 0

Cibuľa privezie do Hnúšte bronz

Adam Cibuľa

Adam CibuľaŠtyridsaťpäťročný Adam Cibuľa získal dnes na svetovom šampionáte v katarskej Dohe bronzovú medailu. Hnúšťanský kulturista štartoval vo váhe do 60 kg. Kontroverzný športovec sa presadil na svetovej  scéne. Adam Cibuľa zabojoval a na majstrovstvách sveta sa mu podarilo preniknúť na medailové priečky. Vo váhe do 60 kg vybojoval bronz. „Je to výborný výsledok. Je to jednoducho super, super," povedal pre Echoviny.sk  jeho tréner, manažér a sponzor Dušan Ďubek. „Som veľmi spokojný. Adam dosiahol vynikajúci úspech. Bol veľmi dobre pripravený. Pozrel som si ho na fotkách z Kataru. Mal výbornú formu, ale zase nie až takú, akú mal v máji v srbskom Novom Sade, kde sa stal piatykrát majstrom Európy. Keby mal teraz takú formu, ako mal v Novom Sade, bojoval by o titul majstra sveta," pokračoval Ďubek. „Adam zamakal počas posledných dní. Ladili sme formu na majstrovstvá sveta. Na Grand Prix Slovakia v Trnave mal 24. októbra váhu 66 kg. Potreboval aj zhodiť kilogramy. Keď Cibuľa odchádzal na majstrovstvá sveta, bol nevrlý, keďže nemohol jesť. Zakričal som mu ešte, že keď vydrží, bude mať medailu. A podarilo sa," vyjadril sa Dušan Ďubek. Adam Cibuľa získal svoju druhú medailu v kariére na svetovom šampionáte. Prvýkrát sa postavil na stupne pre víťazov v roku 2005, v Šanghaji (Čína) obsadil tretie miesto. Cibuľa je päťnásobným majstrom Európy a dvojnásobným strieborným medailistom z európskeho šampionátu.

Zdroj: Echoviny.sk

4. november 2009 | Komentáre: 3

Ďubek: Bronz Adama by bol vynikajúci

Adam Cibuľa

Adam CibuľaAdama Cibuľu čaká druhý tohtoročný vrchol sezóny. Hnúšťanský kulturista sa predstaví na svetovom šampionáte, ktorý sa uskutoční na začiatku novembra v Katare. Tretie miesto obsadil počas uplynulého víkendu Adam Cibuľa na Grand Prix Slovakia v Trnave. Bol to nominačný turnaj pred majstrovstvami sveta. Štyridsaťpäťročný kulturista štartoval vo váhe do 80 kg, čo nie je jeho váhová kategória. „V Trnave bol pripravený na 70 - 80 percent. Vážil 66 kg. Ešte sa jeho forma vylaďuje. Súťažiť bude v dejisku šampionátu až v stredu na budúci týždeň. Aj keď som si pôvodne myslel, že to bude už tento víkend," vyjadril sa pre Echoviny.sk tréner, manažér a sponzor úspešného kulturistu Dušan Ďubek. Cibuľa získal v máji tohto roka v Srbsku piaty titul majstra Európy. Na majstrovstvách starého kontinentu bol dvakrát strieborný. Na majstrovstvá sveta sa pripravoval Cibuľa od júla. „Príprava Adama na majstrovstvá sveta nebola super, ako som si myslel, že bude. Urobili sme kus práce, ale nebola predsa len ideálna. Už začínajú byť s ním problémy. Príprava na majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnili v srbskom Novom Sade, bola bez problémov," nechal sa počuť jeho tréner. Ďubek by chcel, aby Adam Cibuľa získal na majstrovstvách sveta medailu. „Bronzová pozícia by bola vynikajúcim umiestnením. Zo štvrtého miesta by som nebol sklamaný, keďže svetový šampionát je svetový šampionát. Piate či šieste miesto by však bolo pre mňa sklamaním," vyhlásil Dušan Ďubek. Do Kataru nepocestuje. „Mal som všetko zabezpečené, ale rozhodol som sa, že z osobných dôvodov tam nejdem". O svojom zverencovi prezradil, že sa zamestnal, pracuje v Yura Eltec Slovakia v Hnúšti. „Teraz dostal v práci mesiac voľno. Má vytvorené podmienky ako profesionál. Mzdu mu bude refundovať ako slovenskému reprezentantovi asociácia kulturistiky". Majstrovstvá sveta sa v Dauhe uskutočnia 1. - 5. novembra. V doterajšej kariére získal Cibuľa na svetovom šampionáte jednu medailu. V roku 2005 vybojoval v Šanghaji bronz.

Zdroj: Echoviny.sk, foto: Dušan Ďubek

29. október 2009 | Komentáre: 0
ANKETA

Ste spokojní s aktivitami župana Mariána Kotlebu?
POČASIE (HNÚŠŤA)
  alt='Intermittent
  21. december 2014 | 0:00
  cez deň: 0°C° | v noci: -2°C°
  alt='Cloudy'
  22. december 2014 | 0:00
  cez deň: 3°C° | v noci: 1°C°
  alt='Intermittent
  23. december 2014 | 0:00
  cez deň: 7°C° | v noci: 0°C°
  alt='Intermittent
  24. december 2014 | 0:00
  cez deň: 5°C° | v noci: -2°C°
  alt='Rain
  25. december 2014 | 0:00
  cez deň: 4°C° | v noci: -6°C°
  alt='Partly
  26. december 2014 | 0:00
  cez deň: -3°C° | v noci: -11°C°

PRIPRAVUJEME

Úvodné zastupiteľstvo v Klenovci

Facebook
REKLAMA 1
REKLAMA

Posledné komentáre
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
REKLAMA 3
REKLAMA

Reklama_x
REKLAMA
PODUJATIA
Upcoming Events
Dec
26
Pi
2014
15:00 Rim. Píla: Divadelná hra “Starúš... @ Kultúrny dom Rim. Píla
Rim. Píla: Divadelná hra “Starúš... @ Kultúrny dom Rim. Píla
Dec 26 @ 15:00 – 16:00
Rim. Píla: Divadelná hra "Starúš Plesnivec alebo 4 svatby na 1 pohrebe" @ Kultúrny dom Rim. Píla | Tisovec | Banskobystrický kraj | Slovenská republika
Divadelný súbor T. Vansovej, Rimavská Píla uvádza premiéru klasickej komédie Janka Chalupku “Starúš Plesnivec, alebo štyri svadby na jednom pohrebe”. Dňa 26. decembra 2014, v Kultúrnom dome v Rimavskej Píle, o 15:00 a 18:00. Vstupné[...]
20:30 Rim. Píla: Štefanovská zábava po... @ Kultúrny dom Rim. Píla
Rim. Píla: Štefanovská zábava po... @ Kultúrny dom Rim. Píla
Dec 26 @ 20:30 – Dec 27 @ 5:00
Rim. Píla: Štefanovská zábava po divadelnej premiére @ Kultúrny dom Rim. Píla | Tisovec | Banskobystrický kraj | Slovenská republika
Divadelný súbor T. Vansovej v Rim. Píle Vás pozýva na “Štefanovskú zábavu” po divadelnej premiére 26. decembra 2014, o 20:30 hod., v Kultúrnom dome v Rimavskej Píle. O zábavu sa bude starať DJ TONY Vstupné:[...]
Jan
9
Pi
2015
20:45 Hokej: Kokava n. Rimavicou – Hnúšťa @ Rimava Aréna
Hokej: Kokava n. Rimavicou – Hnúšťa @ Rimava Aréna
Jan 9 @ 20:45 – 21:45
Desiate kolo RHAL ponúka aj súboj Kokavy a Hnúšte.
22:15 Hokej: Klenovec – White Raven @ Rimava Aréna
Hokej: Klenovec – White Raven @ Rimava Aréna
Jan 9 @ 22:15 – 23:15
V desiatom kole sa Klenovskí Supi stretnú s tímom White Raven z Rim. Soboty.
Jan
15
Št
2015
20:45 Hokej: Hnúšťa – Kokava n. Rimavicou @ Rimava Aréna
Hokej: Hnúšťa – Kokava n. Rimavicou @ Rimava Aréna
Jan 15 @ 20:45 – 21:45
15. kolo RHAL ponúka aj zápas medzi Hnúšťou a Kokavou n. Rimavicou.

Zobraziť kalendár

TÉMA TÝŽDŇA
hokej1

Hnúšťa ovládla derby, Klenovec porazila 7:2

Hnúšťanskí hokejisti si po derby pripísali ďalšiu vysokú výhru...

REGIÓN A POLITIKA
Mináč žiadal Kotlebu o ospravedlnenie: Tisovec nie je čierna diera

Mináč žiadal Kotlebu o ospravedlnenie: Tisovec nie je čierna diera

Rokovanie zastupiteľstvo VÚC v Rimavskej Sobote bolo búrlivé. Primátor Tisovca žiadal Kotlebu o ospravedlnenie za výrok, že Tisovec...

PR ČLÁNKY
Novinka na Echoviny.sk: Kalendár podujatí

Novinka na Echoviny.sk: Kalendár podujatí

Blížiace sa akcie si môžu naši čitatelia pozrieť v kalendári podujatí....

ROZHOVOR
top

Cestovateľka Rada z Hnúšte: „Kupujem si len jednosmerné letenky“

Radka Paššáková precestovala 23 krajín sveta a momentálne žije na ostrove Bali. Hovorili sme s ňou o jej...

ZAUJÍMAVOSTI Z REGIÓNU
biker

Foto: Nevyužitý vlek chcú v Tisovci využiť na zjazd cyklistov

Vlek v Rejkove v katastri mesta Tisovec, ktorý sa neprevádzkoval od roku 2006, by vďaka členom SKI klubu...