Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 25. máj 2016
Kickbox

Kickboxer Zatroch si priniesol zo šampionátu bronz

Peter Zatroch (vľavo) a tréner Jozef Vranec

Tínedžer z Hnúšte by chcel vrátiť prehru svojmu premožiteľovi.

8. november 2012 | Komentáre: 0

Kick–Box Leon Hnúšťa má vicemajstra Slovenska

Ilustračné foto

Milan Kuča sa v kategórii do 57 kg Fullcontact stal Vicemajstrom Slovenska pre rok 2012, Mareková neuspela.

20. jún 2012 | Komentáre: 0

4. kolo Slovenského pohára v Kick – Boxe

Ilustračné foto

Dňa 24.03.2012 sa v Košiciach konalo pohárové kolo v Kick – Boxe, ktorého sa zúčastnili aj pretekári Hnúšťanského klubu Leon a zápasili v seniorských kategóriach v štýloch Kicklight, Fullcontact a K1. Oľga Mareková vo váhe do 60 kg v štýle Kicklight prehrala na body s pretekárkou z Prešova a v tej istej váhe Eva Kubeková tiež po vyrovnanom zápase prehrala na body nad pretekárkou z Lučenca čo im znemožnilo ďalší postup o medailové umiestnenia. V štýle Fullcontact do 81 kg nastúpil Marek Samko , ktorý po tvrdom zápase nakoniec prehral tiež na body s pretekárom z Košíc. V štýle K1 vo váhe do 91 kg Tomáš Šotér sa umiestnil na 1. mieste, ďalej vo Fullcontacte nastúpili nováčikovia v ringu a to vo váhe do 91 kg Adrián Zahradník a umiestnil sa na 2. mieste a ďalší pretekár Radoslav Vrábeľ v najvyššej váhovej kategórii nad 91 kg poslal v prvom kole tvrdými boxerskými technikami pretekára z Bardejova k zemi a vyhral tak zápas KO a umiestnil sa na 1. mieste.

Týmto uvedeným športovcom gratulujeme, a poďakovanie patrí aj mestu  Hnúšťa ako aj Grigorijovi Šaminovy - Stavebniny Hnúšťa za pomoc pri zúčastnení sa tejto súťaže.

Foto a video na stránke : www.eastlabs.biz

27. marec 2012 | Komentáre: 0

3. kolo Slovenského pohára v Kickboxe

Kick

Hnúšťanský športovci z klubu Kick – Box Leon Hnúšťa sa v Sobotu dňa 28.01.2012 zúčastnili 3. kola Slovenského pohára, kde nastúpili v štýle Light – contact a Lowkick a dosiahli tieto umiestnenia : vo váhe do 57 kg Jakub Karas po celkovom hodnotení skončil na 4. mieste, kde v prvom zápase podľahol na body pretekárovi z Dolého Kubína a v ďalšom zápase tiež prehral s pretekárom z Liptovského Mikuláša. Vo váhe do 74 kg Jerguš Stejskal vyhral na body svoj prvý zápas nad pretekárom z Košíc. No v ďalšom zápase sa mu nepodarilo vyhrať nad pretekárom z Liptovského Mikuláša. Veľkou nevýhodou oboch menovaných šporotovcov bolo, že v zmysle nových pravidiel obaja súťažili v seniorských kategóriach, kde bol v niektorých zápasoch značný vekový rozdiel, kde jeden z našich športovcov, ktorý má 16 rokov zápasil zo skúseným pretekárom, ktorý je vo veku 29 rokov, vzhľadom k tomu som ako tréner z umiestnením našich pretekárov spokojný. Vo váhe do 60 kg sa aj naša ďalšia pretekárka Oľga Mareková umiestnila na 4. mieste po vzájomných zápasoch v Boxerskom ringu s pretekárkou z Lučenca a Prešova. Vo váhe do 91 kg nastúpil do ringu v štýle Lowkick Tomáš Sótér, kde po veľmi dobrom zápase nakoniec prehral na body s pretekárom z Nových Zámkov. Všetkým zúčastneným športovcom touto cestou gratulujeme k ich výkonu a poďakovanie patrí aj mestu Hnúšťa za pomoc športovému klubu pri zúčastnení sa tejto súťaže ako aj sponzorom : Grigorij Šamin - Stavebniny Hnúšťa, Ing. Peter Kardoš - Ekometal Tisovec, Dušan Ďubek – Total Sport Hnúšťa.

ZDROJ: Jozef Vranec

10. február 2012 | Komentáre: 0

KICKBOX: Tretieho kola Slovenského pohára sa zúčastnili aj Hnúšťania

Ilustračné foto

Dňa 29. 01.2011 sa v Dolnom Kubíne konalo tretie kolo Slovenského pohára v kickboxe, kde do bojov zasiahli aj kickboxeri z hnúšťanského klubu Leon. Vo váhe do 47 kg v kategórii juniori reprezentovali mesto Hnúšťa dvaja športovci a to Tomáš Ďurás, ktorý v prvom zápase zdolal Michala Slavkovského z Popradu, v druhom však podľahol na body svojmu skúsenejšiemu oddielovému kolegovi Petrovi Zatrochovi a umiestnil sa v konečnom poradí na 2. mieste. Peter Zatroch v prvom zápase zvíťazil nad Revúčanom Ľuboslavom Bodorom a v druhom zápase aj nad Tomášom Ďurásom a skončil na 1. mieste. Jerguš Stejskal vo váhe do 57 kg - juniori si hravo poradil s Bardejovčanom Róbertom Sterančakom, no v druhom zápase prehral s Banskobystričanom Zdenom Osadanom a umiestnil sa tak na 4. mieste. V kategórii muži vo váhe do 69 kg prehral tesne na body Hnúšťanský športovec Vladimír Franek nad Bardejovčanom Jozefom Karničom, ktorý mu zastavil postup a do ďalších bojov už nezasiahol. Všetkým zúčastneným športovcom gratulujeme a touto cestou športový klub ďakuje mestu Hnúšťa a sponzorom - Peter Hirjak, Milan Medveď, Grigorij Šamin, Peter Vrábeľ a Michal Škvareniak, ktorí pomohli športovcom zúčastniť sa tejto súťaže.

ZDROJ: Kickbox klub Leon Hnúšťa

31. január 2011 | Komentáre: 0

Druhé miesto kickboxera Karasa

Ilustračné foto

V prvom kole Slovenského pohára v kickboxe, ktoré sa konalo v sobotu 9. októbra v Bardejove, sa predstavili traja pretekári Kick- box klubu Leon Hnúšťa. Všetci súťažili v light – contacte v mládežníckej kategórii. Hnúšťanský tréner Jozef Vranec pre Echoviny.sk uviedol, že sa Jakub Karas umiestnil vo váhe do 47 kg na druhej priečke a Tomáš Ďuras bol v tej istej váhe štvrtý. Obidvaja mali súťažnú premiéru a pred turnajom absolvovali skúšky technickej vyspelosti. Jerguš Stejskal (do 57 kg) obsadil štvrté miesto. Hnúšťanský kickboxer Peter Zatroch kvôli zraneniu do bojov nezasiahol.

Zdroj: Echoviny.sk

10. október 2010 | Komentáre: 0

Kickboxerka Hirjaková prestala so súťažením

Hirjakova

V Bardejove sa konalo tento víkend prvé kolo Slovenského pohára v kickboxe. Hnúšťanka Petra Hirjaková však do bojov nezasiahla. Na východ republiky ani necestovala. „Už nesúťažím. Nebudem sa súťaženiu ďalej venovať. Zvážila som všetky pre i proti a viac toho bolo proti tomu, aby som pokračovala. Aj v revúckom klube hovorili, že je škoda, že s tým končím. Aj mi to už nejako nevychádza. Trénujem iba tak pre seba,“ povedala pre Echoviny.sk osemnásťročná Hirjaková, ktorá je odchovankyňou hnúšťanského klubu Leon, odkiaľ si to namierila do klubu Leon Revúca, neskôr sa jeho názov zmenil na KBC Forest. V Revúcej totiž aj študuje, je v maturitnom ročníku na revúckom literárnom gymnáziu. Petra Hirjaková je viacnásobnou majsterkou Slovenska. V roku 2008 štartovala na juniorských majstrovstvách sveta v Taliansku. „Mala som sa predstaviť tento rok na októbrových majstrovstvách Európy seniorov, ktoré sa uskutočnia v Azerbajdžane. Zmenil sa však ešte v lete zoznam účastníkov tohto šampionátu. Mal ísť aj kamarát z revúckeho klubu na majstrovstvá sveta kadetov a juniorov, ktoré sa konali v Srbsku, nominácia bola hotová, ale zrazu nikam nešiel on a ani ja. Toto ale ani nebolo podnetom k môjmu rozhodnutiu. Skôr zavážil májový turnaj Svetového pohára v maďarskom Szegede. Sklamalo ma, že som mala v boji o prvé miesto v light – contacte vyhratý zápas, ale na základe verdiktu rozhodcov som ho prehrala. Cítila som nespravodlivosť. Nebola som spokojná s niektorými pomermi,“ uviedla Hirjaková, ktorá nevylučuje, že sa niekedy v budúcnosti ešte predstaví na turnaji v kickboxe. „Nikto nevie, čo bude v budúcnosti. Možnože aj áno,“ uzavrela.

Zdroj: Echoviny.sk, foto: archív Petry Hirjakovej

10. október 2010 | Komentáre: 2

Najväčšou výzvou sú pre Hirjakovú októbrové ME

Hirjakova

Kickboxerka Petra Hirjaková vyjadrila so sezónou 2009/2010 spokojnosť, bola pre ňu úspešná. Pretekárka z Hnúšte, ktorá háji farby KBC Forest Revúca, to uviedla v rozhovore pre Echoviny.sk. Na majstrovstvách Slovenska, ktorými vyvrcholili turnaje Slovenského pohára, sa predstavila v štyroch disciplínach medzi ženami. V semi – contacte (do 50 kg) a v low – kicku (do 48 kg) bola Hirjaková prvá, keď nemala konkurenciu. Druhé miesto obsadila v light – contacte (do 50 kg) a na tretej priečke sa v semi – contacte umiestnila v open kategórii. „Súperka nenastúpila na zápas o prvé miesto v semi – contacte. V light – contacte som išla do súťaženia s tým, že zvíťazím. Tá pretekárka, ktorá získala titul, sa poriadne zlepšila. V open kategórii som nečakala, že sa dostanem na medailové pozície,“ povedala osemnásťročná rodáčka z Hnúšte. Slovenským šampionátom, ktorý sa v máji konal v Trnave, sa však pre odchovankyňu Kick – box klubu Leon Hnúšťa sezóna neskončila. Predstavila sa ešte v maďarskom Szegede na turnaji Svetového pohára. V light – contacte obsadila Petra Hirjaková (do 50 kg) medzi juniorkami druhé miesto. Do bojov zasiahla aj v semi – contacte v juniorskej kategórii (do 50 kg) a skončila tretia.  „Bola to akoby moja rozlúčka s juniorskou kategóriou. Zápas o prvé miesto bol v light – contacte vyrovnaný. Dalo sa čakať, že sa priklonia rozhodcovia na stranu maďarskej súperky. Tretie miesto v semi – contacte považujem za dobré. Súperky mali úplne inú techniku. Je to také plus k tomu druhému miestu v light -  contacte,“ konštatovala. Ako dodala, jej vrcholom v tomto roku by mali byť októbrové majstrovstvá Európy v seniorskej kategórii, ktoré sa uskutočnia v Azerbajdžane. „Najväčšou výzvou sú pre mňa ME v Baku,“ uzavrela Hirjaková. Slovensko reprezentovala pred dvomi rokmi v Taliansku na majstrovstvách sveta v juniorskej kategórii. Je viacnásobnou majsterkou Slovenska.

Zdroj: Echoviny.sk, Foto: album Petry Hirjakovej

11. júl 2010 | Komentáre: 0
ANKETA
Sorry, there are no polls available at the moment.
PRIPRAVUJEME
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA
PODUJATIA
Event List
TÉMA TÝŽDŇA
DSCF0885_filtered

Foto: Na Miss Hnúšťa triumf Szabóovej

Prvou vicemiss sa stala Tomesová a druhou Guzmová...

REGIÓN A POLITIKA
nr sr

Bagačka sa ujal poslaneckej funkcie

Staronový člen parlamentu zostáva prvým mužom Hnúšte...

PR ČLÁNKY
Výberové konania na obsadenie pozície riaditeľa ZŠ i riaditeľa ZUŠ v Tisovci

Výberové konania na obsadenie pozície riaditeľa ZŠ i riaditeľa ZUŠ v Tisovci

Mesto Tisovec vyhlasuje výberové konanie na obsadenie pozície riaditeľa ZŠ a ZUŠ. ...

ROZHOVOR
DSCF0975_filtered

Silvia sa nepovažuje za najkrajšiu Hnúšťanku

Gymnazistka Tomesová skončila druhá, mala však najviac priaznivcov na internete i v sále...

ZAUJÍMAVOSTI Z REGIÓNU
plackova dolina

Obchádzková trasa na Zbojskej sa zmení na cyklotrasu

Obchádzková trasa, ktorá bola pri sedle Zbojská vybudovaná z dôvodu rekonštrukcie štátnej cesty I/72, bude v blízkej budúcnosti...

KULTÚRA
aj muzi top

Divadlo Aj muži majú svoje dni prichádza do Hnúšte

Známi herci Braňo Deák a Janko Jackuliak sa predstavia v Hnúšti v divadelnej hre, ktorá hovorí o tom,...