Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 25. júl 2014

Gemer pokoril futbalistov Hnúšte

24. máj 2010 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

V 22. kole piatej ligy – skupiny „D“ cestovali futbalisti Iskry Hnúšťa v sobotu 22. mája do Gemera, kde však neuspeli. Hnúšťania utŕžili jedenástu prehru v aktuálnom súťažnom ročníku.

Družstevník Gemer – FK Iskra Hnúšťa 2:1 (0:0)

Hnúšťania gólom Wereszkého vyhrávali, no napokon si bodové konto v boji o záchranu nevylepšili. Hráči Družstevníka dvomi gólmi otočili priebeh stretnutia. „Zápas sa hral na veľmi nekvalitnom ihrisku, ale obidve mužstvá mali rovnaké podmienky. V prvom polčase sme mali niekoľko príležitostí, ktoré sme nevyužili. Trafili sme aj brvno. Dobré krídelné úniky mal dvakrát Beňuš, šance mal Doboš. Na konci prvého polčasu nás domáci pritlačili, mali štandardné situácie i strely na našu bránu. Posledných desať minút patrilo futbalistom Gemera, boli sme rozhodení v tomto čase. Do druhého polčasu sme nastúpili koncentrovane. Skórovať sa nám podarilo v 63.min. po akcii Beňuš – Weiss – Wereszký. O  päť minút sme však doplatili na našu nekoncentrovanosť a na to, že sme neboli dôrazní. Súper po akcii, ktorá zaváňala ofsajdom, vyrovnal na 1:1. Mali sme hernú prevahu, mohli sme streliť gól. V 73. min. išli domáci do vedenia, keď si voľný hráč dobre spracoval loptu po krížnej prihrávke a nedal Bučekovi šancu. Vytvorili sme si ešte niekoľko príležitostí, ale žiadnu z nich sme nepremenili. Naši hráči odohrali fakt dobrý zápas. Musím ich pochváliť. Lenže nepremieňame šance a dostávame veľmi lacné góly,“ povedal pre Echoviny.sk hrajúci tréner Iskry Hnúšťa Marián Petrok.

Zostava Iskry: Buček – Ladika, Milan Šagúl, Miroslav Šágúl, Foľko – Beňuš, M. Petrok, Weiss, Tavarský – Wereszký, Doboš. Striedal -  Šaliga.

Hnúšťania sa nachádzajú na dvanástom mieste v tabuľke. Známy je už termín odloženého stretnutia 21. kola medzi Hnúšťou a Vinicou, títo súperi sa stretnú na hnúšťanskej pôde 3. júna.

Zdroj: Echoviny.sk