Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 22. december 2014
Džudo

Prenikajú do tajov džuda

Džudo foto

Hrachovskí žiaci môžu naučené techniky využiť na turnajoch.

4. február 2014 | Komentáre: 0

Piate miesto Suju medzi najmladšími

ASuja

Chlapec z Hrachova získava ostrohy na tatami doma i v zahraničí.

3. január 2014 | Komentáre: 0

Gódor si vybojoval na Považí víťaznú trofej

Jakub Gódor

Od víťazstva k víťazstvu išiel na tatami v Považskej Bystrici džudista Jakub Gódor. Šestnásťročný Hrachovčan, reprezentujúci Mladosť Relax Rimavská Sobota, triumfoval vo váhovej kategórii do 81 kg medzi dorastencami. „Bol to dobrý turnaj. Najlepší dostali pekné ceny. Vybojoval som si veľký pohár a k tomu klasicky aj medailu. Mal som troch súperov a všetkých som zdolal na ippon, teda pred limitom,“ netajil Gódor radosť z prvého miesta. Turnaj na Považí sa uskutočnil v sobotu 27. novembra. Na tatami zvádzal Jakub Gódor súboje aj počas tohto víkendu.  Poprad bol včera dejiskom súťaže družstiev centier talentovanej mládeže. „Naše družstvo Mladosť Relax obsadilo tretie miesto zo štyroch účastníkov. Dva svoje duely som vyhral a jeden som prehral. Podľahol som reprezentantovi Slovenska, nemal som väčšiu šancu uspieť. Tentokrát som sa predstavil vo váhe nad 81 kg. Bola to moja posledná súťaž v tomto roku. Záver sezóny som mal dobrý, mám formu“. Ako hodnotí Gódor rok 2010 zo svojho pohľadu, ak by použil školskú stupnicu známok? „Bola by to trojka,“ odpovedal.

Zdroj: Echoviny.sk

5. december 2010 | Komentáre: 0

Gódor dominoval v lige. Pomohol družstvu k strieborným medailám

Godor

Jakub Gódor vyhral svoju váhovú kategóriu v záverečnom kole ligovej súťaže. Štvrté kolo dorasteneckej ligy v džude sa konalo v sobotu 23. októbra v Martine. Vo váhe do 81 kg kraľoval šestnásťročný džudista z Hrachova, ktorý háji farby Mladosť Relax Rimavská Sobota. „Absolvoval som štyri stretnutia a všetky som vyhral. Bol som veľmi spokojný s mojimi výkonmi,“ povedal pre Echoviny.sk Gódor. Dorastenecká liga prebieha turnajovým spôsobom, pretekári získavajú na základe svojho umiestnenia body pre svoje družstvo. „Pred posledným kolom sme figurovali priebežne na druhej priečke v tabuľke a aj v konečnej tabuľke nám patrí táto pozícia. Na prvé miesto, ktoré obsadil Martin, nám chýbalo sedem bodov. Strieborné medaily sú však veľmi dobré. Za Mladosť súťažili aj džudisti UMB Banská Bystrica,“ konštatoval Hrachovčan Gódor.

Zdroj: Echoviny.sk

24. október 2010 | Komentáre: 0

Gódor si priviezol z Rakúska pohár i prémiu

Ilustračné foto

Prvé miesto obsadil džudista Jakub Gódor v rakúskom Linzi. Šestnásťročný Hrachovčan, reprezentujúci Mladosť Relax Rimavská Sobota, súťažil vo váhe do 81 kg medzi dorastencami. Turnaj sa konal počas uplynulého víkendu. „Ako víťaz váhovej kategórie som získal desať eur a pohár pre víťaza. Prvýkrát som v mojej kariére takto nadobudol hotovosť. Celkom ma to potešilo. Také špecifikum bolo to, že sme sa predstavili v mojej váhovej kategórii iba dvaja. Dvakrát som sa tak stretol s nemeckým súperom a dvakrát som zvíťazil. Dobre som si s ním zazápasil,“ povedal pre Echoviny.sk Gódor.

Zdroj: Echoviny.sk

21. október 2010 | Komentáre: 0

Gódor: Pálkovács patril medzi moje vzory

Palkovacs_b

V pondelok 4. októbra sa džudistická obec, rodina, priatelia, či známi rozlúčili v Rimavskej Sobote so slovenským reprezentantom Zoltánom Pálkovácsom. Dvadsaťdeväťročný športovec tragicky zahynul 25. septembra pri dopravnej nehode v Rakúsku. Na pohrebe Pálkovácsa nechýbal ani Hrachovčan Jakub Gódor, ktorý háji farby Mladosť Relax Rimavská Sobota. „Zoltán Pálkovács patril medzi moje džudistické vzory. Menej som ho spoznal v Rimavskej Sobote, viac som ho spoznal v Dukle Banská Bystrica, kde už trénujem. Veľmi zle som prijal správu o jeho tragickom úmrtí. Bol to šok pre mňa i pre všetkých. Budem si ho pamätať ako dobrého človeka a skvelého džudistu. Mal úctu k starším a pomáhal mladším,“ povedal pre Echoviny.sk džudista Gódor. Zoltán Pálkovács sa narodil v Rimavskej Sobote. Bol odchovancom rimavskosobotského džuda. Z juhu stredného Slovenska si to potom namieril do Dukly Banská Bystrica. Na dvoch juniorských majstrovstvách Európy si vybojoval cenné kovy. Na juniorských ME v Ríme získal v roku 1999 striebornú medailu a v Nikózii o rok neskôr bronz. V seniorskej kategórii bola na európskom šampionáte jeho najlepším umiestnením piata priečka. V roku 2006 sa stal v Chorvátsku armádnym majstrom sveta. Štartoval na olympijských hrách v Aténach (2004) i v Pekingu (2008). Mal vo svojej zbierke medaily z turnajov Svetového pohára.

Zdroj: Echoviny.sk

6. október 2010 | Komentáre: 1

Gódor sa umiestnil na druhej priečke

Jakub-Godor

Džudista Jakub Gódor obsadil v treťom kole prvej ligy dorastencov druhé miesto. Šestnásťročný Hrachovčan, súťažiaci za Mladosť Relax Rimavská Sobota, štartoval vo váhe do 81 kg. Turnaj sa konal v sobotu 2. októbra v Michalovciach. „Som spokojný s druhým miestom, bolo to dobré. Môj premožiteľ bol lepší. Do uplynulého víkendu som po letných prázdninách nesúťažil,“ povedal pre Echoviny.sk Gódor.

Zdroj: Echoviny.sk

5. október 2010 | Komentáre: 0

Džudista Gódor triumfoval v lige

Godor-Jakub

Jakub Gódor kraľoval v druhom kole prvej dorasteneckej ligy v džude, ktoré sa konalo v sobotu 29. mája v Kolárove. Džudista z Hrachova, ktorý súťaží za Mladosť Relax Rimavská Sobota, obsadil prvé miesto vo váhe do 81 kg. „Mám radosť z môjho víťazstva. Štartoval som prvýkrát na turnaji odvtedy, ako som si zranil koleno v apríli na súťaži v Maďarsku. Mal som to v Kolárove ťažké, lebo na tréningu som si potom ešte zranil členok na ľavej nohe, s ktorým mám teraz zdravotné problémy. Vzhľadom na tieto skutočnosti som podal celkom dobré výkony. Dosiahol som lepší výsledok, ako som čakal. Trápil som sa však dlhšie so súpermi,“ povedal pre Echoviny.sk Gódor.

Zdroj: Echoviny.sk

30. máj 2010 | Komentáre: 0

Gódor bronzový na majstrovstvách Slovenska

Godor-Jakub

V Pezinku sa konali v sobotu 10. apríla majstrovstvá Slovenska dorastencov v džude. Vo váhe do 81 kg sa umiestnil na tretej priečke Hrachovčan Jakub Gódor, štartujúci za oddiel Mladosť Relax Rimavská Sobota. „Mal som súťažiť vo váhe do 73 kg, ale bol som ťažší o jeden kilogram, preto som sa predstavil v ťažšej váhe. Prvý zápas som prehral, zvíťazil som potom v ďalších štyroch stretnutiach pred limitom a získal som bronz. Môj premožiteľ si vybojoval striebornú medailu. Viedol som v tomto prvom zápase, no nakoniec som prehral, zaváhal som. Nemôžem povedať, že som spokojný s tretím miestom, i keď vzhľadom na to, že som sa predstavil vo váhe do 81 kg, je to celkom dobré. Väčšie šance uspieť by som mal vo váhe do 73 kg. Získal som však moju prvú medailu na majstrovstvách Slovenska v dorasteneckej kategórii,“ povedal pre Echoviny.sk Gódor.

Zdroj: Echoviny.sk, Foto: album Jakub Gódor

12. apríl 2010 | Komentáre: 0

Druhé miesto Gódora v lige

Jakub-Godor

V Martine sa konalo v sobotu 27. marca prvé kolo prvej dorasteneckej ligy v džude. Hrachovčan Jakub Gódor obsadil vo váhe do 81 kg druhé miesto. Liga prebieha klasickým turnajovým spôsobom, pričom pretekári získavajú na základe umiestnenia body pre svoje družstvo. „Moje výkony v Martine boli celkom slušné, teda až na ten posledný zápas, v ktorom som zaspal a podľahol som tak súperovi. Takže z toho bolo druhé miesto. Moja bilancia je tri víťazstvá a jedna prehra. Všetky víťazstvá som dosiahol pred časovým limitom a aj som prehral pred časovým limitom,“ povedal pre Echoviny.sk Gódor, ktorý je džudistom Mladosť Relax Rimavská Sobota.

Zdroj: Echoviny.sk

28. marec 2010 | Komentáre: 0

Hrachovčan Gódor majstrom stredoslovenského regiónu

Jakub-Godor

Majstrovstvá stredoslovenského regiónu mladších žiakov a dorastencov v džude sa uskutočnili v nedeľu 7. marca v Martine. Medzi dorastencami zasiahol do bojov aj Jakub Gódor (Mladosť Relax Rimavská Sobota). Pätnásťročný Hrachovčan sa stal vo váhe do 81 kg majstrom stredoslovenského regiónu. „Chcel som si vybojovať titul majstra kraja. Nemôžem povedať, že by bola cesta za prvenstvom ťažká. Mal som ťažší jeden zápas, ktorý som však zvládol. Bol som spokojný so mojimi výkonmi. Prvýkrát som sa predstavil vo váhe do 81 kg. Mám z môjho triumfu radosť. Toto je môj premiérový titul majstra kraja medzi dorastencami,“ povedal pre Echoviny.sk Gódor.

Zdroj: Echoviny.sk, Album Jakub Gódor

8. marec 2010 | Komentáre: 0

Gódor nemá titul. Hnevá ho to

Godor

Džudista Jakub Gódor z Hrachova má v zbierke z majstrovstiev Slovenska v kategóriách mladších a starších žiakov tri cenné kovy. Dvakrát sa umiestnil na striebornej pozícii a raz bol bronzový. Titul majstra Slovenska mu chýba. „Hnevá ma, že nemám zlato z majstrovstiev Slovenska,“ uviedol pre Echoviny.sk Gódor, ktorý na tatami reprezentuje oddiel Mladosť Relax Rimavská Sobota. Triumfoval v žiackych kategóriách na viacerých turnajoch. Na medailové pozície sa prepracoval aj medzi dorastencami. „Džudu sa venujem osem rokov. Dostal som sa k nemu vďaka  letáku. Inému športu som sa aktívne nevenoval. V prvom rade ma zaujali techniky džuda,“ povedal pätnásťročný Hrachovčan. Ako dodal, prebiehajúca sezóna je jeho druhou v dorasteneckej kategórii. „Je ťažšie sa presadiť medzi dorastencami,“ podotkol. V minulom roku obsadil na majstrovstvách Slovenska dorastencov piatu priečku. Gódor študuje na strednej škole v Banskej Bystrici, trénuje už v Dukle Banská Bystrica. „Je to tam drsnejšie ako v Rimavskej Sobote. V Dukle sú však kvalitnejšie tréningové podmienky“. Jeho športovou túžbou je byť úspešný. „Som v širšom reprezentačnom výbere Slovenska. Snívam o účasti na majstrovstvách Európy,“ doplnil Jakub Gódor. Poznamenal, že ho prehry motivujú do tréningu. „Potreboval by som zlepšiť techniku. Som skôr silový typ džudistu“. „Je výnimočné, že Jakub vydržal tak dlho pri džude. Pri pretekároch, ktorí k nám dochádzajú na tréningy z vidieka, je problém práve s tým dochádzaním. Zo severnejšej časti nášho okresu je taký najúspešnejší džudista za posledné roky. Spoznal som ho ako zapáleného pre džudo. Páčil sa mu na začiatku náš odchovanec Zoltán Pálkovács. Pamätám si Gódora ako snaživý typ, ktorý chcel robiť džudo. Pôsobil na mňa tak, že vie, čo chce dosiahnuť v športe. Trénovanie v Dukle mu môže pomôcť, má tam viac sparingpartnerov,“ povedal pre Echoviny.sk tréner Mladosť Relax Rimavská Sobota Jozef Nociar.

Zdroj: Echoviny.sk. Foto: Album Jakub Gódor

28. február 2010 | Komentáre: 1
ANKETA

Ste spokojní s aktivitami župana Mariána Kotlebu?
POČASIE (HNÚŠŤA)
  alt='Intermittent
  22. december 2014 | 0:00
  cez deň: 3°C° | v noci: 1°C°
  alt='Cloudy'
  23. december 2014 | 0:00
  cez deň: 6°C° | v noci: 1°C°
  alt='Intermittent
  24. december 2014 | 0:00
  cez deň: 5°C° | v noci: -1°C°
  alt='Intermittent
  25. december 2014 | 0:00
  cez deň: 3°C° | v noci: -4°C°
  alt='Partly
  26. december 2014 | 0:00
  cez deň: -2°C° | v noci: -9°C°
  alt='Clear'
  27. december 2014 | 0:00
  cez deň: -5°C° | v noci: -7°C°

PRIPRAVUJEME

Úvodné zastupiteľstvo v Klenovci

Facebook
REKLAMA 1
REKLAMA

Posledné komentáre
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
REKLAMA 3
REKLAMA

Reklama_x
REKLAMA
PODUJATIA
Upcoming Events
Dec
26
Pi
2014
15:00 Rim. Píla: Divadelná hra “Starúš... @ Kultúrny dom Rim. Píla
Rim. Píla: Divadelná hra “Starúš... @ Kultúrny dom Rim. Píla
Dec 26 @ 15:00 – 16:00
Rim. Píla: Divadelná hra "Starúš Plesnivec alebo 4 svatby na 1 pohrebe" @ Kultúrny dom Rim. Píla | Tisovec | Banskobystrický kraj | Slovenská republika
Divadelný súbor T. Vansovej, Rimavská Píla uvádza premiéru klasickej komédie Janka Chalupku “Starúš Plesnivec, alebo štyri svadby na jednom pohrebe”. Dňa 26. decembra 2014, v Kultúrnom dome v Rimavskej Píle, o 15:00 a 18:00. Vstupné[...]
20:30 Rim. Píla: Štefanovská zábava po... @ Kultúrny dom Rim. Píla
Rim. Píla: Štefanovská zábava po... @ Kultúrny dom Rim. Píla
Dec 26 @ 20:30 – Dec 27 @ 5:00
Rim. Píla: Štefanovská zábava po divadelnej premiére @ Kultúrny dom Rim. Píla | Tisovec | Banskobystrický kraj | Slovenská republika
Divadelný súbor T. Vansovej v Rim. Píle Vás pozýva na “Štefanovskú zábavu” po divadelnej premiére 26. decembra 2014, o 20:30 hod., v Kultúrnom dome v Rimavskej Píle. O zábavu sa bude starať DJ TONY Vstupné:[...]
Jan
9
Pi
2015
20:45 Hokej: Kokava n. Rimavicou – Hnúšťa @ Rimava Aréna
Hokej: Kokava n. Rimavicou – Hnúšťa @ Rimava Aréna
Jan 9 @ 20:45 – 21:45
Desiate kolo RHAL ponúka aj súboj Kokavy a Hnúšte.
22:15 Hokej: Klenovec – White Raven @ Rimava Aréna
Hokej: Klenovec – White Raven @ Rimava Aréna
Jan 9 @ 22:15 – 23:15
V desiatom kole sa Klenovskí Supi stretnú s tímom White Raven z Rim. Soboty.
Jan
15
Št
2015
20:45 Hokej: Hnúšťa – Kokava n. Rimavicou @ Rimava Aréna
Hokej: Hnúšťa – Kokava n. Rimavicou @ Rimava Aréna
Jan 15 @ 20:45 – 21:45
15. kolo RHAL ponúka aj zápas medzi Hnúšťou a Kokavou n. Rimavicou.

Zobraziť kalendár

TÉMA TÝŽDŇA
hokej1

Hnúšťa ovládla derby, Klenovec porazila 7:2

Hnúšťanskí hokejisti si po derby pripísali ďalšiu vysokú výhru...

REGIÓN A POLITIKA
Mináč žiadal Kotlebu o ospravedlnenie: Tisovec nie je čierna diera

Mináč žiadal Kotlebu o ospravedlnenie: Tisovec nie je čierna diera

Rokovanie zastupiteľstvo VÚC v Rimavskej Sobote bolo búrlivé. Primátor Tisovca žiadal Kotlebu o ospravedlnenie za výrok, že Tisovec...

PR ČLÁNKY
Novinka na Echoviny.sk: Kalendár podujatí

Novinka na Echoviny.sk: Kalendár podujatí

Blížiace sa akcie si môžu naši čitatelia pozrieť v kalendári podujatí....

ROZHOVOR
top

Cestovateľka Rada z Hnúšte: „Kupujem si len jednosmerné letenky“

Radka Paššáková precestovala 23 krajín sveta a momentálne žije na ostrove Bali. Hovorili sme s ňou o jej...

ZAUJÍMAVOSTI Z REGIÓNU
biker

Foto: Nevyužitý vlek chcú v Tisovci využiť na zjazd cyklistov

Vlek v Rejkove v katastri mesta Tisovec, ktorý sa neprevádzkoval od roku 2006, by vďaka členom SKI klubu...