Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 31. marec 2015
Džudo

Džudista z Hrachova skončil v rebríčku znovu piaty

judo

Suja nemá vo svojej váhe núdzu o konkurenciu.

30. december 2014 | Komentáre: 1

Prenikajú do tajov džuda

Džudo foto

Hrachovskí žiaci môžu naučené techniky využiť na turnajoch.

4. február 2014 | Komentáre: 0

Piate miesto Suju medzi najmladšími

ASuja

Chlapec z Hrachova získava ostrohy na tatami doma i v zahraničí.

3. január 2014 | Komentáre: 0

Gódor si vybojoval na Považí víťaznú trofej

Jakub Gódor

Od víťazstva k víťazstvu išiel na tatami v Považskej Bystrici džudista Jakub Gódor. Šestnásťročný Hrachovčan, reprezentujúci Mladosť Relax Rimavská Sobota, triumfoval vo váhovej kategórii do 81 kg medzi dorastencami. „Bol to dobrý turnaj. Najlepší dostali pekné ceny. Vybojoval som si veľký pohár a k tomu klasicky aj medailu. Mal som troch súperov a všetkých som zdolal na ippon, teda pred limitom,“ netajil Gódor radosť z prvého miesta. Turnaj na Považí sa uskutočnil v sobotu 27. novembra. Na tatami zvádzal Jakub Gódor súboje aj počas tohto víkendu.  Poprad bol včera dejiskom súťaže družstiev centier talentovanej mládeže. „Naše družstvo Mladosť Relax obsadilo tretie miesto zo štyroch účastníkov. Dva svoje duely som vyhral a jeden som prehral. Podľahol som reprezentantovi Slovenska, nemal som väčšiu šancu uspieť. Tentokrát som sa predstavil vo váhe nad 81 kg. Bola to moja posledná súťaž v tomto roku. Záver sezóny som mal dobrý, mám formu“. Ako hodnotí Gódor rok 2010 zo svojho pohľadu, ak by použil školskú stupnicu známok? „Bola by to trojka,“ odpovedal.

Zdroj: Echoviny.sk

5. december 2010 | Komentáre: 0

Gódor dominoval v lige. Pomohol družstvu k strieborným medailám

Godor

Jakub Gódor vyhral svoju váhovú kategóriu v záverečnom kole ligovej súťaže. Štvrté kolo dorasteneckej ligy v džude sa konalo v sobotu 23. októbra v Martine. Vo váhe do 81 kg kraľoval šestnásťročný džudista z Hrachova, ktorý háji farby Mladosť Relax Rimavská Sobota. „Absolvoval som štyri stretnutia a všetky som vyhral. Bol som veľmi spokojný s mojimi výkonmi,“ povedal pre Echoviny.sk Gódor. Dorastenecká liga prebieha turnajovým spôsobom, pretekári získavajú na základe svojho umiestnenia body pre svoje družstvo. „Pred posledným kolom sme figurovali priebežne na druhej priečke v tabuľke a aj v konečnej tabuľke nám patrí táto pozícia. Na prvé miesto, ktoré obsadil Martin, nám chýbalo sedem bodov. Strieborné medaily sú však veľmi dobré. Za Mladosť súťažili aj džudisti UMB Banská Bystrica,“ konštatoval Hrachovčan Gódor.

Zdroj: Echoviny.sk

24. október 2010 | Komentáre: 0

Gódor si priviezol z Rakúska pohár i prémiu

Ilustračné foto

Prvé miesto obsadil džudista Jakub Gódor v rakúskom Linzi. Šestnásťročný Hrachovčan, reprezentujúci Mladosť Relax Rimavská Sobota, súťažil vo váhe do 81 kg medzi dorastencami. Turnaj sa konal počas uplynulého víkendu. „Ako víťaz váhovej kategórie som získal desať eur a pohár pre víťaza. Prvýkrát som v mojej kariére takto nadobudol hotovosť. Celkom ma to potešilo. Také špecifikum bolo to, že sme sa predstavili v mojej váhovej kategórii iba dvaja. Dvakrát som sa tak stretol s nemeckým súperom a dvakrát som zvíťazil. Dobre som si s ním zazápasil,“ povedal pre Echoviny.sk Gódor.

Zdroj: Echoviny.sk

21. október 2010 | Komentáre: 0

Gódor: Pálkovács patril medzi moje vzory

Palkovacs_b

V pondelok 4. októbra sa džudistická obec, rodina, priatelia, či známi rozlúčili v Rimavskej Sobote so slovenským reprezentantom Zoltánom Pálkovácsom. Dvadsaťdeväťročný športovec tragicky zahynul 25. septembra pri dopravnej nehode v Rakúsku. Na pohrebe Pálkovácsa nechýbal ani Hrachovčan Jakub Gódor, ktorý háji farby Mladosť Relax Rimavská Sobota. „Zoltán Pálkovács patril medzi moje džudistické vzory. Menej som ho spoznal v Rimavskej Sobote, viac som ho spoznal v Dukle Banská Bystrica, kde už trénujem. Veľmi zle som prijal správu o jeho tragickom úmrtí. Bol to šok pre mňa i pre všetkých. Budem si ho pamätať ako dobrého človeka a skvelého džudistu. Mal úctu k starším a pomáhal mladším,“ povedal pre Echoviny.sk džudista Gódor. Zoltán Pálkovács sa narodil v Rimavskej Sobote. Bol odchovancom rimavskosobotského džuda. Z juhu stredného Slovenska si to potom namieril do Dukly Banská Bystrica. Na dvoch juniorských majstrovstvách Európy si vybojoval cenné kovy. Na juniorských ME v Ríme získal v roku 1999 striebornú medailu a v Nikózii o rok neskôr bronz. V seniorskej kategórii bola na európskom šampionáte jeho najlepším umiestnením piata priečka. V roku 2006 sa stal v Chorvátsku armádnym majstrom sveta. Štartoval na olympijských hrách v Aténach (2004) i v Pekingu (2008). Mal vo svojej zbierke medaily z turnajov Svetového pohára.

Zdroj: Echoviny.sk

6. október 2010 | Komentáre: 1

Gódor sa umiestnil na druhej priečke

Jakub-Godor

Džudista Jakub Gódor obsadil v treťom kole prvej ligy dorastencov druhé miesto. Šestnásťročný Hrachovčan, súťažiaci za Mladosť Relax Rimavská Sobota, štartoval vo váhe do 81 kg. Turnaj sa konal v sobotu 2. októbra v Michalovciach. „Som spokojný s druhým miestom, bolo to dobré. Môj premožiteľ bol lepší. Do uplynulého víkendu som po letných prázdninách nesúťažil,“ povedal pre Echoviny.sk Gódor.

Zdroj: Echoviny.sk

5. október 2010 | Komentáre: 0

Džudista Gódor triumfoval v lige

Godor-Jakub

Jakub Gódor kraľoval v druhom kole prvej dorasteneckej ligy v džude, ktoré sa konalo v sobotu 29. mája v Kolárove. Džudista z Hrachova, ktorý súťaží za Mladosť Relax Rimavská Sobota, obsadil prvé miesto vo váhe do 81 kg. „Mám radosť z môjho víťazstva. Štartoval som prvýkrát na turnaji odvtedy, ako som si zranil koleno v apríli na súťaži v Maďarsku. Mal som to v Kolárove ťažké, lebo na tréningu som si potom ešte zranil členok na ľavej nohe, s ktorým mám teraz zdravotné problémy. Vzhľadom na tieto skutočnosti som podal celkom dobré výkony. Dosiahol som lepší výsledok, ako som čakal. Trápil som sa však dlhšie so súpermi,“ povedal pre Echoviny.sk Gódor.

Zdroj: Echoviny.sk

30. máj 2010 | Komentáre: 0

Gódor bronzový na majstrovstvách Slovenska

Godor-Jakub

V Pezinku sa konali v sobotu 10. apríla majstrovstvá Slovenska dorastencov v džude. Vo váhe do 81 kg sa umiestnil na tretej priečke Hrachovčan Jakub Gódor, štartujúci za oddiel Mladosť Relax Rimavská Sobota. „Mal som súťažiť vo váhe do 73 kg, ale bol som ťažší o jeden kilogram, preto som sa predstavil v ťažšej váhe. Prvý zápas som prehral, zvíťazil som potom v ďalších štyroch stretnutiach pred limitom a získal som bronz. Môj premožiteľ si vybojoval striebornú medailu. Viedol som v tomto prvom zápase, no nakoniec som prehral, zaváhal som. Nemôžem povedať, že som spokojný s tretím miestom, i keď vzhľadom na to, že som sa predstavil vo váhe do 81 kg, je to celkom dobré. Väčšie šance uspieť by som mal vo váhe do 73 kg. Získal som však moju prvú medailu na majstrovstvách Slovenska v dorasteneckej kategórii,“ povedal pre Echoviny.sk Gódor.

Zdroj: Echoviny.sk, Foto: album Jakub Gódor

12. apríl 2010 | Komentáre: 0

Druhé miesto Gódora v lige

Jakub-Godor

V Martine sa konalo v sobotu 27. marca prvé kolo prvej dorasteneckej ligy v džude. Hrachovčan Jakub Gódor obsadil vo váhe do 81 kg druhé miesto. Liga prebieha klasickým turnajovým spôsobom, pričom pretekári získavajú na základe umiestnenia body pre svoje družstvo. „Moje výkony v Martine boli celkom slušné, teda až na ten posledný zápas, v ktorom som zaspal a podľahol som tak súperovi. Takže z toho bolo druhé miesto. Moja bilancia je tri víťazstvá a jedna prehra. Všetky víťazstvá som dosiahol pred časovým limitom a aj som prehral pred časovým limitom,“ povedal pre Echoviny.sk Gódor, ktorý je džudistom Mladosť Relax Rimavská Sobota.

Zdroj: Echoviny.sk

28. marec 2010 | Komentáre: 0

Hrachovčan Gódor majstrom stredoslovenského regiónu

Jakub-Godor

Majstrovstvá stredoslovenského regiónu mladších žiakov a dorastencov v džude sa uskutočnili v nedeľu 7. marca v Martine. Medzi dorastencami zasiahol do bojov aj Jakub Gódor (Mladosť Relax Rimavská Sobota). Pätnásťročný Hrachovčan sa stal vo váhe do 81 kg majstrom stredoslovenského regiónu. „Chcel som si vybojovať titul majstra kraja. Nemôžem povedať, že by bola cesta za prvenstvom ťažká. Mal som ťažší jeden zápas, ktorý som však zvládol. Bol som spokojný so mojimi výkonmi. Prvýkrát som sa predstavil vo váhe do 81 kg. Mám z môjho triumfu radosť. Toto je môj premiérový titul majstra kraja medzi dorastencami,“ povedal pre Echoviny.sk Gódor.

Zdroj: Echoviny.sk, Album Jakub Gódor

8. marec 2010 | Komentáre: 0
ANKETA

Ste spokojní s aktivitami župana Mariána Kotlebu?
POČASIE (HNÚŠŤA)
  alt='Mostly
  31. marec 2015 | 0:00
  cez deň: 3°C° | v noci: -4°C°
  alt='Flurries'
  1. apríl 2015 | 0:00
  cez deň: 1°C° | v noci: -6°C°
  alt='Snow'
  2. apríl 2015 | 0:00
  cez deň: 1°C° | v noci: -6°C°
  alt='Mostly
  3. apríl 2015 | 0:00
  cez deň: 2°C° | v noci: -6°C°
  alt='Rain
  4. apríl 2015 | 0:00
  cez deň: 3°C° | v noci: -2°C°
  alt='Freezing
  5. apríl 2015 | 0:00
  cez deň: 4°C° | v noci: -4°C°

PRIPRAVUJEME
ŠPORT
top

V poslednom derby Klenovčania rozdrvili Hnúšťu

V štyroch vzájomných zápasoch RHAL v tejto sezóne sa zrodili dve víťazstvá Klenovca, jedna remíza a jedna výhra...

Facebook
REKLAMA 1
REKLAMA


Posledné komentáre
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA
PODUJATIA
Upcoming Events
Apr
18
So
2015
14:00 Volejbal: Hnúšťa – Liptovský Hrádok @ Mestská športová hala
Volejbal: Hnúšťa – Liptovský Hrádok @ Mestská športová hala
Apr 18 @ 14:00
Juniorky 1. liga – východ, Hnúšťa – Liptovský Hrádok v MsŠH v Hnúšti od 14:00 hod

Zobraziť kalendár

REGIÓN A POLITIKA
volby_ilustr

Výsledky referenda o ochrane rodiny v našom regióne

Výsledky referenda o ochrane rodiny v našom regióne....

ROZHOVOR
sablo top

Rally jazdec P. Šablatúra: „Priateľka sa o mňa bála, tak začala jazdiť so mnou“

Tisovčan Peter Šablatúra jazdí rally. Ako sám hovorí - najviac sa o neho bojí priateľka. Ale len vtedy,...

ZAUJÍMAVOSTI Z REGIÓNU
biker

Foto: Nevyužitý vlek chcú v Tisovci využiť na zjazd cyklistov

Vlek v Rejkove v katastri mesta Tisovec, ktorý sa neprevádzkoval od roku 2006, by vďaka členom SKI klubu...