Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 27. marec 2015

Dacho sníva o tretej lige v Tisovci

20. apríl 2010 | Komentáre: 0 |

Tisovské mužstvo si udržalo po 17. kole štvrtej ligy – Juh päťbodový náskok na čele tabuľky. Hráči FK CSM urobili víťazstvom na pôde Jupie Podlavice v uplynulom kole ďalší dôležitý krok na ceste za prvenstvom v súťaži. „Tretia liga sa skloňuje v našej kabíne skoro stále. Teraz je to intenzívnejšie ako na jeseň. Máme súťaž dosť dobre rozbehnutú. Urobíme všetko preto, aby sme postúpili,“ povedal pre Echoviny.sk tisovský záložník Ján Dacho. „Bola by to katastrofa, keby sme za tejto východiskovej situácie nepostúpili. Hovorím to na rovinu,“ zdôraznil.

Podľa Dacha by už malo mužstvo dotiahnuť aktuálnu sezónu do úspešného konca. „Keď teraz v nedeľu vyhráme doma nad Kalinovom, jednému zo súperov, ktorí sú päť bodov za nami, by sme sa vzdialili na osem bodov. Kalinovo by nás už potom veľmi nezaujímalo. Rozhodujúci bude  aj náš zápas 20. kola v Brusne, ktoré stráca priebežne na naše mužstvo tiež päť bodov. Brusno hrá ešte aj v Kalinove,“ konštatoval.

Čo hľadať za tým, že sa Tisovčanom v tejto sezóne darí a vedú tabuľku? „V lete prišiel nový tréner, začali sme viac behať. Do kádra mužstva pribudol Tomáš Brndiar. Sme lepšia partia, ako sme boli predtým. Sú aj väčšie tlaky, že musíme vyhrávať. Generálny sponzor nás žiada, aby sme bojovali za farby Tisovca. Postúpiť chceme aj my hráči. Tisovec ešte neúčinkoval v tretej lige. Dúfam, že sa mi splní sen zahrať si v Tisovci tretiu ligu, ktorú som si zahral aj v drese Revúcej,“ odvetil rodák z Revúcej, kde aj s futbalom začínal.

„Počas štúdia v Rimavskej Sobote som tam hrával za mladší i starší dorast, trochu som bol aj pri „A“ tíme. Po ukončení stredoškolského štúdia som sa vrátil do Revúcej,“ uviedol Dacho, ktorý pôsobil aj v Poltári, odkiaľ sa potom vrátil do rodného mesta a napokon zakotvil v FK CSM. „Zatiaľ mi je najlepšie v Tisovci“.

Ján Dacho poukázal aj na zaujímavosť. „Keď bolo viac financií, nehrali sme tak, ako sme mali. Teraz chceme dokázať ľuďom, že vieme hrať futbal“.

Futbal hrával aj jeho otec Ján Dacho senior, neskôr začal pôsobiť aj ako tréner. „Ešte pred niekoľkými mesiacmi hrával súťažne. Teraz už nemá čas. Je mojím dosť veľkým kritikom. Každý mi hovorí, že mám z neho niečo v sebe, ale nie toľko, koľko mal on. Bol lepším hráčom, ako som ja. Keby sa mi ho podarilo preskočiť, bol by som rád. Po technickej stránke som možno lepšie vybavený. Takú výbušnosť, resp. štart na loptu ako mal on, nikdy nebudem mať. Oni však boli iná partia hráčov. Predsa len bola to iná doba, aj čo sa týka pracovných povinností,“ uviedol dvadsaťpäťročný tisovský hráč.

Zdroj: Echoviny.sk, Foto: Peter Rukavica

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
REKLAMA


Posledné komentáre
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA