Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. apríl 2015

Cibuľa si robí zálusk na šieste zlato z ME

27. február 2010 | Komentáre: 0 |

Kulturista Adam Cibuľa sa stal najúspešnejším športovcom Rimavskosobotského okresu za minulý rok v kategórii dospelých. Ocenenie si prevzal v piatok 26. februára v Rimavskej Sobote. V máji vlaňajšieho roka si vybojoval v Srbsku vo váhe do 65 kg titul majstra Európy. Piatykrát sa tešil zo zlata na ME. V novembri získal na svetovom šampionáte v Katare vo váhe do 60 kg bronz. Druhýkrát obsadil vo svojej kariére tretie mieste na majstrovstvách sveta.

Cibuľa avizuje, že jeho športová kariéra bude pokračovať. „Budem sa pripravovať na tohtoročné majstrovstvá Slovenska a na majstrovstvá Európy. Skúsim to ešte. Cvičím stále. Dodržiavať stravu začnem v marci. Som pevne rozhodnutý pridať šiesty titul majstra Európy. Sľúbil som trénerovi Dušanovi Ďubekovi, že majstrovstvá Slovenska a ME ešte zvládnem,“ vyjadril sa pre Echoviny.sk štyridsaťpäťročný Adam Cibuľa. K tomu, či sa ešte zúčastní majstrovstiev sveta, sa zatiaľ nechcel vyjadrovať. „Uvidíme. Dopredu nechcem nič hovoriť“.

„Príprava Adama na minuloročné MS nebola stopercentná. Nevedeli sme, či budeme ďalej spolupracovať, alebo nebudeme. Ešte stále sa mám stretnúť s prezidentom asociácie kulturistiky Michalom Čaplom a dohodnúť sa na príprave. Aj na tom, či budú finančné prostriedky od asociácie na prípravné obdobie. To ešte nevieme. Dohodli sme sa s Adamom, že ešte možno na ME spolu pôjdeme. Musí jednoznačne povedať, že sa bude pripravovať na sto percent. Nedá sa mu však už jednoducho veriť,“ uviedol pre Echoviny.sk Dušan Ďubek, ktorý je dlhoročný tréner, manažér a sponzor Cibuľu.

Dušan Ďubek a Adam Cibuľa

Majstrovstvá Európy sa uskutočnia v máji v holandskom Maastrichte. „Adam sa musí zahryznúť do tréningového procesu, do diéty. Musí zamakať. Musí dostať nejaké výhody aj v zamestnaní, treba to vybaviť,“ zdôraznil Ďubek. Poznamenal, že keď bude Cibuľa makať, má na šieste zlato z ME. „Tie prípravy na MS nie sú dotiahnuté. Radšej nech ide na ME a potom nech sa sám rozhodne, či pôjde aj na MS. Uvidí, ako sa bude cítiť. Radil by som Adamovi, aby teraz išiel na ME a aby vynechal v tomto roku MS. Ak bude chcieť pokračovať v aktívnej kariére, nech sa v budúcom roku špeciálne pripravuje na MS,“ povedal Dušan Ďubek.

Vie si Adam Cibuľa predstaviť, že by teraz ukončil športovú kariéru a opustil by súťažné pódiá? „Nedá mi to v mojom vnútri,“ odvetil kulturistický šampión.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
REKLAMA


Posledné komentáre
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA