Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 25. júna 2018

Antalová v Prešove na víťaznej vlne

10. novembra 2010 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

Národné bedmintonové centrum v Prešove bolo v sobotu 6.novembra, dejiskom v poradí druhej Veľkej ceny starších juniorov v bedmintone. Za účasti 62 juniorov a junioriek zo 16-tich klubov Slovenska vybojovala Denisa Antalová pre klenovský bedmintonový oddiel prvenstvo v zmiešanej štvorhre. Po prvýkrát sa v tejto kategórii (do 19r.), predstavila ešte len 14-ročná Ivana Lásková.

Pri neúčasti Nikolety Bálintovej, ktorá mala reprezentačné povinnosti v zahraničí, bol partnerom Denisy v mixe Daniel Beluško (BC Prešov). Ako piaty nasadený pár porazili v treťom kole nasadenú jednotku turnaja Vícen-Machunková (Spoje Bratislava/CEVA Trenčín) 2:1 na sety. Semifinálový súboj sa už niesol plne v réžii prešovsko-klenovského páru a nad dvojicou Haring-Mayerová (Spoje Bratislava/M-Šport Trenčín) poľahky zvíťazili 2:0 na sety. Finálový duel vyznel jednoznačne pre dvojicu Beluško-Antalová a domácu dvojicu Kall-Kubíková porazil v dvoch setoch 21:18, 21:6. Druhá z dvojice klenovčaniek-Ivana Lásková sa predstavila s Kanásom (ŠK BENNI Nitra) a po výhre v prvom kole nad dvojicou Vrábeľ-Ondrejová (obidvaja Šport.gymn.Košice) už zo šestnástky do ďalších bojov nepostúpila.

Aj vo dvojhre junioriek sa Antalová postavila na stupeň víťazov. Semifinálový duel však nevyšiel celkom podľa jej predstáv, keď s Čižnárovou (M-Šport Trenčin) po prvom víťaznom sete v pomere 24:22, už nedokázala dotiahnuť zápas do víťazného konca a zvyšné dva prehrala 11:21 a 14:21. Aj tak to v konečnom účtovaní znamenalo tretie miesto. Lásková sa po víťazstve v prvom kole nad Ondrejovou (Šport.gymn.Košice) v šestnástke najlepších stretla s neskoršou víťazkou turnaja Kubíkovou (BC Prešov). Staršej a omnoho skúsenejšej bedmintonistke podľahla v dvoch setoch 8:21 a 7:21.

Smolu mali dievčatá vo štvorhre, keď hneď v prvom kole narazili na hlavné favoritky turnaja. Dvojica Kubíková-Machunková (BC Prešov/CEVA Trenčín) im nedala najmenšiu šancu a zvíťazila v dvoch setoch 13:21 a 14:21.

ZDROJ: Richard Bálint

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA