Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 25. júna 2018

Bálintová vo Švajčiarsku nesklamala

10. októbra 2010 | Komentáre: 0 |

Na medzinárodných majstrovstvách Švajčiarska HEAD LAUSANNE INTERNATIO- NATIONAL 2010, ktoré sa konali v dňoch 1.-3.10.2010 sa v drese slovenskej juniorskej reprezentácie predstavila iba 14-ročná hráčka klenovského bedmintonu Nikoleta Bálintová.

Najlepší výsledok vybojovala spolu s Martinou Repiskou (Zvolen) v juniorskej štvorhre, kde sa im podarilo postúpiť do osmičky najlepších párov turnaja. Po výhrach v predchádzajúcich kolách v rozhodujúcom stretnutí nestačila slovenská dvojica na belgické rovesníčky a neskoršie víťazky turnaja Ine Lanckriet/Flore Vandenhoucke a podľahla im v dvoch setoch 11:21,14:21.

Aj v zmiešanej štvorhre siahala mladá klenovská hráčka spolu s Hliničanom (Trenčín) na medailu, ale

aj tu im vystavila stopku belgická dvojica Ine Lanckriet/Sam Van Den Broeck. V dramatickom stretnutí lepšie zvládli koncovku belgickí juniori a zvíťazili v troch setoch 21:14,17:21 a 21:18.

Najmenej sa Nikolete darilo vo dvojhre, kde nepostúpila zo skupiny do hlavného pavúka. V prvom zápase prehrala s Chorvátkou Lucijou Vlah v dvoch setoch dvakrát 17:21. V druhom stretnutí skupiny, ktoré by jej zabezpečilo postup. prehrala s waleskou reprezentantkou Louise Breen 1:2 na sety (21:16,21:16,10:21). Záverečné vystúpenie sa už nieslo vo víťaznom duchu a naša reprezentantka zdolala rovnako starú Talianku Karin Maran hladko v dvoch setoch 21:13,21:13.

“Na turnaj som cestovala s doznievajúcou chorobou a aj preto som neočakávala, že sa mi podarí vybojovať medailovú pozíciu. Dve štvrťfinálové umiestnenia sú pre mňa tak trochu prekvapením, ohľadom na môj zdravotný stav. Na mieste turnaja som sa cítila omnoho lepšie ako pár dní predtým, ale nebolo to ešte ono. Toto je už však za mnou a musím sa pozerať dopredu, pretože sezóna sa ešte len začala a bude dlhá a veľmi náročná…“ okomentovala svoje vystúpenie vo Švajčiarsku Nikoleta.

ZDROJ: Richard Bálint

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA