Policajti objasnili dve lúpeže v Revúcej, spáchali ich chlapci vo veku 13 a 14 rokov


pzVyšetrovateľ v Rimavskej Sobote vo štvrtok (15.10.) obvinil zo zločinu lúpeže formou spolupáchateľstva 14-ročného Júliusa F. z Ratkovej, prechodne bytom Revúca.

Obvinený vo štvrtok (24.9.) okolo 18. 30 hodine, v Revúcej na Partizánskej ulici pri bytovom dome, spoločne s 13-ročným bratom a s ďalším spolupáchateľom, lúpežne prepadli 70-ročnú ženu z Revúcej. Krádežou kabelky jej spôsobili škodu približne 10 eur a zranenia, z ktorých sa liečila dva týždne.

“V piatok (2.10.) o 19. 30 hodine, obvinený Július s maloletým bratom, lúpežne prepadli na Štefánikovej ulici ďalšiu 73-ročnú ženu z Revúcej. Z ruky jej vytrhli kabelku, čím jej spôsobili škodu odhadnutú na 20 eur. Túto ženu nezranili. Vyšetrovateľ obvineného umiestnil do policajnej cely a podal podnet na rozhodnutie o jeho väzbe” vyjadrila sa k prípadu krajská hovorkyňa PZ Mária Faltániová.

Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov, mladistvému páchateľovi sa trest znižuje na polovicu a deti do 14 rokov u nás nie sú trestnoprávne zodpovedné za svoje skutky.

ZDROJ: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*