Najväčšie oslavy v roku prebehnú v Hnúšti v piatok a sobotu. Najväčším lákadlom pre domácich i cezpoľných je koncert skupiny Alphaville, Dni mesta v Hnúšti však prinášajú aj ďalší veľmi zaujímavý program.
Dni mesta začali ráno o 9.00 Knižnými hodmi a súťažou Hrebendova kapsa, výstavami a ukážkami činnosti policajného zboru. Vo firme Intocast Slovakia, a.s. Košice, prevádzka Hačava odhalili pamätnú tabuľu pri príležitosti okrúhleho výročia – od spustenia prvej magnezitárskej rotačnej pece na Hačave uplynulo už 100 rokov.
Od 15.30 vystupujú na futbalovom štadióne skupiny Gemerroll, RockReunion, HO a ďalšie, začína sa predohrávka futbalového turnaja o pohár primátora mesta a od 18.00 bude na štadióne diskotéka, ktorá potrvá až do 02.00 hod. ráno.
Po 17.30 hodine sa pri pamätníku J.F.Rimavského v Hnúšti uskutoční pietny akt položenia vencov významnému hnúšťanskému rodákovi. Slávnostné zasadnutie MsP je naplánované na 18. hodinu v kultúrnom dome.
V sobotu, 30.mája 2009 od 8.00 hodiny ráno štartuje na Francisciho ulici Hnúšťanský jarmok, na štadióne pokračuje futbalový turnaj a na ihriskách pri Gymnáziu Mateja Hrebendu začne o 9.00 volejbalový turnaj O štít mesta.
Hlavný program začína na futbalovom štadióne o 17.30 hod. hudobným korzom a od 20.00 vystúpením finalistky SHS Petry Kepeňovej.
Vystúpenie skupiny Alphaville je naplánované na 21.00 hodinu, po koncerte bude pokračovať videodiskotéka.
Zdroj: Echoviny.sk
Podobné alebo súvisiace články:
- Zajtra začínajú Dni mesta Hnúšťa
- Futbalový turnaj mužov o pohár Primátora mesta Hnúšťa
- V Tisovci na Dni mesta Tublatanka i Drišľak
- Dni mesta Tisovec opäť s atraktívnym programom
- FK Iskra Hnúšťa pozýva na exhibičný zápas
- Balkánska krv na Píle
- Blížia sa XVI. Dni mesta Hnúšťa
- Dni mesta v Tisovci vsadili na osvedčené akcie
- Prídte sa dnes zabaviť s Anderom z Košíc
- Tisovské dni mesta sa skrátia

